Як власноруч виготовити кант і правильно його вшити

Кант - це вузький, як правило, контрастний за кольором шнур або смужка тканини уздовж країв або швів виробу. Кант додає моделі особливої витонченості та стабілізує край. Виконати оздоблення кантом дуже просто.

 

Сукня-жилет 104 Burda 4/2018

 

У магазинах для любителів шиття є в продажу готові декоративні канти різних кольорів, в тому числі і спеціальні канти для білого та світлого одягу, у яких потовщений край - кольоровий, а пласка частина - біла.

 

Виготовлення канта

Декоративний кант можна виготовити самостійно. Для цього вам знадобиться шерстяна пряжа або шнур потрібної товщини і коса бейка шириною бл. 3 см. Бейку скласти уздовж навпіл і вкласти між половинками бейки відрізок пряжі або шнура, сумістивши його зі згином бейки. Уздовж відрізка пряжі або шнура прокласти строчку, використовуючи спеціальну лапку швацької машини для пришивання кантів (застібки-блискавки).

Підготовка до пришивання канта

Щоб кант проходив точно по краю деталі, слід приколоти його до припуску по зрізу так, щоб потовщений край канта лежав на деталі точно уздовж розміченої лінії шва. Домогтися цього результату можна різними способами:

 

- Перевести лінію шва на лицьовий бік деталі зметувальними стібками.

 

- Або (якщо деталі викроєні з однаковими припусками по зрізах): на лицьовому боці деталі накреслити олівцем-фантомом або «чарівною» кравецькою крейдою лінію суміщення на відстані від зрізу, рівній ширині припуску на шов плюс ширина потовщеного краю канта.

 

- Спосіб для тих, хто поспішає: виміряти ширину пласкої частини канта і відняти цю величину з ширини припуску на шов - відстань від зрізу припуску на шов до поздовжнього краю пласкої частини канта. Пласку частину канта приколоти до припуску на шов на потрібній відстані.

 

Як пошити сукню з оборками, оздоблену кантом

 

Кант прихопити в шов

Крок 1

Кант приколоти до припуску на шов. Біля кута деталі виконати на пласкій частині канта надсічку.

 

 

Біля округленого кута деталі виконати на пласкій частині канта кілька надсічок майже до потовщеного краю канта, а сам потовщений край припосадити.

 

 

Уздовж увігнутого всередину зрізу потовщений край канта розтягнути, а плоску частину злегка припосадити.

 

Шиємо блузку з контрастним кантом

 

 

Крок 2

Кант пришити вздовж потовщеного краю, використовуючи спеціальну лапку швацької машини для пришивання кантів (застібки-блискавки).

 

Декоративний шкіряний кант

 

Крок 3

Деталь з пришитим кантом скласти з іншого деталлю лицьовими боками і прокласти строчку вздовж шва пришивання канта, використовуючи спеціальну лапку швацької машини для пришивання кантів.

 

 

Крок 4

Якщо кант прихоплений у рельєфний шов, запрасувати припуски шва в один бік і настрочити з лицьового боку деталі впритул до потовщеного краю канта, паралельно можна прокласти другу оздоблювальну строчку.

 

 

Крок 5

Якщо кант прихоплений у шов уздовж краю виробу, то припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскіс, у місцях округлень - надсікти, не прихоплюючи кант. Деталь вивернути. Край деталі виметати, потовщений край канта виступає за край деталі. Припрасувати. Деталь вистрочити вздовж потовщеного краю канта.

 

 

Зріз обшити кантом

Це найшвидший спосіб обробити зріз горловини/пройми або край застібки.

 

Обробка зрізів: корисні поради

 

Крок 1

Пласку частину канта скласти з припуском по зрізу лицьовими боками і приколоти, при цьому потовщений край канта лежить уздовж розміченої лінії шва (див. розділ «Підготовка»). Пласку частину канта пришити вздовж потовщеного краю канта, використовуючи спеціальну лапку швацької машини для пришивання кантів. Припуск по зрізу (але не пласку частину канта!) Зрізати близько до строчки, в місцях округлень - надсікти.

 

 

Крок 2

Пласку частину канта відвернути на виворітний бік, при цьому потовщений край канта виступає за край виробу. Край виробу припрасувати і з лицьового боку вистрочити близько до потовщеного краю канта.

 

Кант пришити під край готового виробу

Це один із способів декорувати вже готовий виріб, наприклад, по нижньому краю, по зовнішньому контуру коміра або вздовж входів у кишені. Для цього накласти край виробу на пласку частину канта і приколоти точно уздовж потовщеного краю канта. Край виробу настрочити на пласку частину канта в край.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня О-силуету з короткими рукавами кімоно

Міні-сукня з двома великими накладними кишенями навіть без усіляких аксесуарів дозволить вам мати...

33.50грн.

Зараз переглядають

Легінси довжиною 3/4

Модель завдовжки 3/4, що вражає блискучим принтом у вигляді бджілок, дозволить витончено...

49.95грн.

Брюки джогери

Ванесса живе модою і пише про неї у своєму блозі. Ні секунди не сумніваючись, дівчина вибрала...

33.50грн.