0

Pajama party: шиємо модну блузу в піжамному стилі

У «піжамному» костюмі піти куди завгодно - тренд, який і цього сезону не здає позицій.  Для створення вечірнього образу в костюмі у піжамному стилі подбайте про яскравий макіяж. Якщо ви ще не готові одягатися в «піжаму» повністю, почніть з оздобленої кантами блузи з накладними кишенями, доповнивши її блейзером і шкіряними легінсами. З ілюстрованим курсом Burda навіть точне вшивання кантів не створить проблем.

 

Блуза 111 Burda 1/2017

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: шовковий атлас з принтом 1,70-1,70-1,70-1,75-1,75 м шириною 135 см; флізелін G 785; 4 ґудзики; атласний кант 2,90-2,95-2,95-3,00-3,00 м.

 

Рекомендовані тканини: бавовняні, віскозні або шовкові тканини, що м'яко драпіруються.

 

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно із планом розкладки і приколоти. Деталі а та b накреслити прямо на тканині.

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу - 4 см. Для деталей а та b припуски вже враховані у наведених розмірах.

 

Розкрій:

21 Пілочка 2х

22 Спинка зі згином 1х

23 Кокетка зі згином 1х

24 Рукав 2х

25 Планка рукава 4х

26 Підборт 2х

27 Комір зі згином 2х

28 Верхня кишеня 1х

29 Нижня кишеня 2х

а) планка верхньої кишені довжиною 13 см і шириною 11 см, включаючи припуски;

b) 2 планки нижніх кишень довжиною по 18 см і шириною по 12 см, включаючи припуски.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки (лінії швів і низу), а також позначені на деталях викрійки лінії суміщення кишень, лінії складок, лінії середини переду, лінії згинів лацканів, а також поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії суміщення кишень, лінії середини переду і згинів лацканів перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Бантова складка спинки

На спинці закласти бантову складку у напрямі міток-стрілок, заметати уздовж верхнього зрізу (1).

 

 

Канти

Канти приметати уздовж верхніх зрізів кишень так, щоб пласка частина канта лежала на припуску, а потовщена частина канта - на кишені (2).

 

 

Пришити планки кишень

Кожну планку кишені скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Відкриті зрізи планки приколоти до верхнього зрізу відповідної кишені лицьовим боком до лицьового боку і пришити впритул до канта, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (3). Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на кишеню. Кант лежить на планці.

 

 

Пришити кишені

Зрізи кишень обметати. Припуски по зрізах кишень запрасувати на виворітний бік. Маленьку кишеню приколоти до лівої пілочки вгорі за розміткою і настрочити в край. Великі кишені настрочити на обидві пілочки внизу за розміткою (4).

 

 

Пришити кокетку

Кокетку приколоти і пришити до спинки лицьовим боком до лицьового боку (5). Припуски шва обметати разом і запрасувати на кокетку. Аналогічно кокетку пришити до пілочок. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на пілочку.

 

 

Бокові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на спинку.

 

Комір

Кант приметати уздовж зовнішніх зрізів однієї деталі коміра так само, як описано для кишень (див. текст і малюнок 2). Деталі коміра сколоти лицьовими боками і зшити впритул до канта, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (6).  Припуски шва зрізати близько до строчки. Комір вивернути, виметати і припрасувати. Відкриті зрізи сколоти.

 

 

Борти, лацкани, комір

Канти приметати уздовж зрізів бортів і лацканів так само, як описано для кишень. Кінці кантів відвернути біля поперечних міток і біля лінії нижнього краю навскіс до країв припусків. Комір приколоти до зрізу горловини між поперечними мітками лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на комірі і кокетці. Припуски деталі коміра, що лежить зверху, надсікти біля швів пришивання кокетки (стрілка). Комір вметати у горловину, при цьому у горловину кокетки тільки нижній комір (7).

 

 

Підборти

Зовнішні зрізи підбортів обметати. Припуски по верхніх зрізах підбортів запрасувати на виворітний бік. Підборти накласти на пілочки лицьовим боком до лицьового боку, прокласти строчки уздовж зрізів бортів, лацканів і нижнього зрізу, закріплюючи комір до поперечних міток. Між поперечними мітками у горловину вшити тільки нижній комір. Припуски шва зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти, на кутах зрізати навскіс. Припуски шва надсікти біля швів пришивання кокетки (стрілка). Припуски на підгин низу пілочок зрізати близько до строчок від зрізів бортів, не доходячи по 3 см до кінців підбортів (8). 

 

 

Підборти відвернути на виворітний бік, краї припрасувати. По горловині кокетки припуски шва запрасувати на комір. Верхній комір підвернути і пришити вручну до припуску швів вшивання нижнього коміра. Верхні зрізи підбортів пришити до припуску швів пришивання кокетки (9).

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Підборти пришити до підгину низу (10).

 

 

Рукави

Канти приметати уздовж нижніх зрізів рукавів, як описано для кишень (див. текст і малюнок 2). Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. На рукаві виконати шов. Припуски шва обметати разом і запрасувати в один бік.

 

Планки рукавів

Деталі планок рукавів скласти лицьовим боком всередину, зшити короткі зрізи. По дві деталі кожної планки рукава скласти лицьовими боками, зшити нижні зрізи (11).

 

 

Планки вивернути, краю припрасувати, відкриті зрізи сколоти. Планки пришити до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку, закріплюючи канти (12). Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на планку.

 

 

Вшити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 9 на рукавах і пілочках, а також шви рукавів із боковими швами. Верхні мітки на окатах рукавів сумістити із поперечними мітками на кокетці. Рукави вметати і вшити з боку рукавів (13). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на рукав.

 

 

Петлі, ґудзики

На правій пілочці обметати петлі за розміткою. До лівої пілочки по лінії середини переду пришити ґудзики відповідно до петель.

 

0
Поділитись: