0

Стрункий стан на викрійці

Струнка постава завжди усоблювала аристократичну гордість. Сьогодні тендітний жіночний стан має дуже ніжний та привабливий вигляд. У цьому матеріалі ми розкажемо про те, як коригувати викрійку так, щоб підкреслити елегантність фігури відповідно до її особливостей.

 

 

Дуже пряма спина

У фігури з дуже прямою поставою довжина спини виявиться коротшою за табличну мірку. Щоб не змінилася довжина бокового зрізу, довжину спинки на рівні половини висоти пройми поступово скорочують на потрібну величину.

 

Це робиться так: накресліть на викрійці спинки допоміжну лінію під прямим кутом до напряму поздовжньої нитки. Вище або нижче накресліть другу лінію на відстані, рівній величині скорочення довжини спинки. Потім складіть викрійку так, щоб ці обидві лінії сумістилися. Складку склейте.

Щоб після цієї зміни окат рукава знову підходив до пройми, потрібно відповідно зменшити висоту оката. Накресліть на викрійці рукава допоміжну лінію на середині висоти оката рукава під прямим кутом до напряму поздовжньої нитки. З цієї лінії скоротіть висоту оката рукава, як показано на малюнках 1 і 2, на половину величини, на яку зменшена висота спинки.

Сутула спина

Для фігури з сутулою спиною необхідно видовжити спинку по лінії середини. Пройму не можна ні в якому разі збільшувати, навпаки, її слід зменшити. Якщо викрійка виконана з виточкою від плечового зрізу, накресліть горизонтальну допоміжну лінію через вершину виточки.

 

Розріжте викрійку по цій лінііі точно по лінії середини виточки до вершини виточки. У проміжку від лінії середини спинки до вершини виточки рівномірно збільшіть довжину на 1-1,5 см. Біля зрізу пройми накладіть краї розрізу один на одний на 0,5 см.

 

При такій зміні викрійки виточка збільшиться. Виправляючи викрійку без виточок, накресліть горизонтальну допоміжну лінію на бл. 8 см нижче краю горловини і вертикальну допоміжну лінію на бл. 3-4 см від горловини.

 

(зверху по діагоналі вниз, зліва направо)

Розріжте викрійку по горизонтальній лінії і по вертикальній лінії до горизонтального розрізу. На ділянці від середини спинки до вертикального розрізу додайте рівномірно 1-1,5 см.

На лінії пройми накладіть краї розрізу один на одний на 0,5 см. При такому виправленні на місці горизонтального розрізу утворюється виточка.

 


ПОРАДА

Виправляючи викрійки моделей з рельєфним швом на спинці, спочатку склейте деталі по рельєфному шву в області талії, а потім змініть викрійку так, як описано в пунктах про коригування для спини.


 

Увігнутий поперек

В цьому випадку необхідно зменшити довжину спинки по лінії середини. Якщо вигин попереку невеликий, то досить зрізати заднє полотнище спідниці на лінії середини спинки, починаючи від бокового зрізу і поступово поглиблюючи його на 1 см . При сильно увігнутому попереку змініть викрійку так: накресліть горизонтальну допоміжну лінію через вершину виточки.

Розріжте викрійку по цій лінії від лінії середини спинки до бокового зрізу і по лінії середини виточки. Від лінії середини спинки до вершини виточки рівномірно накладіть краї розрізу один на одний на 1,5 см. На ділянці від вершини виточки до бокового зрізу з'єднайте краї розрізу в формі клина.

Спинку суконь, жакетів і пальт вкорочуйте на висоті талії. Для цього накресліть горизонтальну допоміжну лінію на висоті талії. Розріжте викрійку від цієї лінії від лінії середини спинки до бокового зрізу і на лінії середини на 1,5 см накладіть кінці розрізу один на одний, зводячи клин нанівець у напрямі до бокового зрізу. Вигин по лінії середини спинки вирівняйте плавною лінією.


Важливо

Після цього виправлення викрійки на спинці обов'язково слід передбачити середній шов. Розмітка напряму поздовжньої нитки у верхній частині спинки недійсна.


 

5
Поділитись:
+ коментувати

5 Коментарів

Так, як описано в першому пункті, я вже коригувала викрійку з журналу, коли довжина спинки була довшою,ніж по таблиці розмірів , і дійсно не було нічого складного, а виріб сів добре і не потрібно було потім вносити зміни після примірки.

Ага, ясненько) Плануємо матеріал про волого теплову оброку тканин)

Дякую за статтю! Для мене корисна інформація.

Здається, у мене стандартна постава, але все одно такі інструкції з коригування корисні. Може комусь іншому доведеться шити, а фігури різні.

Для аматорів такі теми дуже потрібні, бо немає навчальної бази. Вся надія на майстер-класи та енциклопедію сайту Бурда.

Хіт продажу