0
Акція 1+1=3

Гола правда. Історія купального костюму

«Літо, сонце, море, пляж», - і вже за мить ми уявляємо,  як весело можна провести час, плескаючись у воді. Зараз нам важко повірити, що в 20-х роках пляжний дрес-код для прекрасної статі включав у себе багатошарові вбрання з корсажем, а то і з криноліном, щільні панчохи, а також текстильні черевички зі шнурівкою. Яка там вже мова про плавання? Еволюція купальників, ще раз доводить мода, не гірше відображає історію, ніж шкільні підручники.

 

Кожна модель купальника пов’язана із певними іменами, навіть не зі світу моди. Першим порушником громадського спокою виявилась, як не дивно,  австралійська професійна плавчиня та акторка Анетт Келлерман. Вона відстоювала права жінок носити суцільний купальний костюм. У 1907 році в розпал своєї популярності Аннет була заарештована на Рівер Біч, штат Массачусетс, за непристойність - на ній був один з її обтягуючих купальних костюмів на основі чоловічого трико. Тим часом, купальники Келлерман незабаром набули неабиякої популярності, що дозволило Аннет запустити власну лінію купальників «Annette Kellerman». Але потім «поборники моралі» змусили відому акторку додати до моделі рукави, щільний комір і штанини.

 

 

У 1920-х пляжна мода знаходить своє місце у салонах іменитих кутюр’є - Ельзи Скьяпареллі і Жана Пату. Саме ці роки відомі ансамблем із купальників та гумової шапочки.  

 

У 1932 році відбувається нове «неподобство». Жак Хейм відкриває лінію талії, презентуючи перший купальний комплект із двох деталей: топу та високих шортів. Оцінивши усю красу купання та переваги шоколадної засмаги, навіть «найпристойніші» леді пручались недовго і все ж таки відмовились від one-piece костюмів.

 

 

 

 У післявоєнний 1946-й відзначається Луї Реар із першим в світі купальником бікіні. Про який потім писали, що він "розповідає про жінку все, крім дівочого прізвища її матері". Продемонструвати його відважилась танцівниця Мішелін Бернардіні.

 

 

«Непристойні» бікіні набувають популярності із легкої руки Бріджит Бардо, яка у 1953 викликала в очевидців справжній «культурний шок», розгулюючи в Каннах у крихітному бікіні.

 

На прикінці 50-х купальники нарешті стали модним, а не соціальним явищем і з появою лайкри відбувається новий прорив. Еластичний матеріал, який швидко висихає, до сьогодні залишається фаворитом дизайнерів купальних костюмів.

Власне, усе вище сказане якнайкраще пояснює причину «сексуальної революції». У 1962 році на екрани виходить чергова серія "бондіани" - "Доктор Ноу". І ключовим моментом стрічки стає не розправа Агента 007 з лиходієм, а знаменита сцена появи Урсули Андресс з піни морської.

 

Скромніша модель цієї епохи представлена в одному із наших журналів. Трусики із трохи заниженою лінією талії та бантики для сучасної жінки мають зовсім не відвертий вигляд, але додають кокетливих ноток.

 

 

 Проходить лише два роки і бікіні цього разу з’являється на обкладинці Sports Illustrated. Цього ж року дизайнер і затятий гей-активіст Руді Гейнріх впроваджує монокіні - купальник, що повністю оголює груди. У активному словничку світових модників з’являється нове слово «топлес». І з цього моменту власники бутіків починають продавати плавки окремо від верху. У викрійках знайдете модель верхньої частини бікіні, що у комплекті зі спідницею створює доволі стильний ретро образ.

 

 

Єдиною ще не відкритою для чужих очей лишається зона сідниць. І гарячі 70-ті знаходять для цього рішення у вигляді плавок-танга, які тут же прозвали "зубною ниткою". 

 

На перший погляд, у 80-х з купальниками не відбувається нічого епохального. У моді бікіні-бандо з ліфом без лямок, відверті вирізи, а також суцільні купальники, які прикривають груди лише завдяки двом смужкам тканини.

 

Грандіозною подією в світі пляжної моди і, напевно, в особистому житті безлічі чоловіків, стає серіал "Рятувальники Малібу". І тут вже справжнім хітом стають суцільні купальники з дуже високими вирізами, повністю відкритими стегнами.

 

 

 

Коли дизайнери випробували усі свої ідеї на нервовій системі суспільства, в них з’явився час експериментувати власне із кроєм, матеріалами, та стильними образами для своїх відвертих моделей. 

 

 

Дякувати усім революціонерам зі світу моди, ми обираємо пляжне вбрання відносно своїх моральних принципів та практичних якостей самої моделі, не відмовляючи собі у задоволенні вдосталь наплаватись у теплому морі.

 

0
Поділитись:


Зачекайте будь-ласка