0

Петлі для ґудзика вручну: три основних способи

Як обробити петлі для ґудзика вручну? Звісно, сучасні швацькі машини пропонують багато варіантів обробки петель для ґудзиків, але якщо у вас немає такої техніки, ви все одно зможете зробити свій виріб акуратним та витонченим. Ми покажемо декілька видів петель для ручної обробки.

 

Петлі для ґудзиків на жіночому одязі виконуються на правій пілочці або на лівій частині спинки. Петлі на чоловічому одязі - на лівій пілочці або на правій частині спинки. Якщо застібка розташована збоку, то петлі завжди виконуються на деталі переду. Вирізняють декілька видів петель для ґудзиків: білизняні, з вічком, кравецькі й особливо гарні обшивні петлі.

 

Тренчкот Burda 3/2022#113

 

Яку б петлю ви не вибрали для своєї моделі, обов'язково при обробці петель візьміть до уваги наступне.

 

• На планках застібки або на деталях, що їх імітують, петлі мають бути вертикальними і розташовуватися по лінії середини планки. На всіх інших типах застібок петлі горизонтальні. Щоб на готовому виробі ґудзик був точно посередині застібки, почніть петлю, не доходячи бл. 2 мм до лінії середини.

 

• На викрійці є розмітка розташування петель. Довжину петлі потрібно розмітити відповідно до діаметра ґудзика. При цьому довжина петлі в готовому вигляді дорівнює діаметру ґудзика плюс її висота.

 

• Перш ніж виконати петлю на готовому виробі, спробуйте обметати її на клапті такої ж тканини.

 

Як поставити мітки петель на викрійках для різних розмірів

 

Білизняна петля

Для виконання білизняних петель тканина має бути складена вдвічі і укріплена прокладкою або складена у три шари. Довжину петлі розмічають на лицьовому боці тканини. Шиють звичайними нитками, а на тонких тканинах - нитками для машинної вишивки і штопання.

 

Щоб отримати міцну обмітку зі стібками однакової висоти, навколо розмітки для петлі необхідно прокласти машинну строчку. Петлю проріжте посередині між строчками,  в жодному разі не розрізавши стібки на кінцях петлі.  Краї розрізу обметайте косими обметувальними стібками  - так краї не будуть обсипатися.

 

Термінологія швейних ручних робіт

 

 

 

Потім петлю обшийте петельним швом. Найзручніше шити зліва направо. Голку вколіть за краєм петлі з виворітного боку. Нитку витягніть, залишивши маленьку петлю. Голку введіть в петлю ззаду. Нитку затягніть. Одержаний вузлик має лежати точно на краю розрізу.

 

 

 

Коли буде обшитий один бік петлі, на кінці виконайте закріпку. Для цього на ширину петлі прокладіть кілька ниток і щільно обшийте їх, трохи захоплюючи тканину. Так само обметайте другий бік петлі і зробіть ще одну закріпку на іншому кінці петлі. Кінець нитки закріпіть на виворітному боці тканини.

 

Весняне пальто: базові моделі на будь-який смак

 

 

Петля з «вічком»

Горизонтальні петлі, наприклад на блузах, виконують «з вічком». Ця петля відрізняється від білизняної тим, що її передній кінець округлений. Для цього передній кінець петлі обметайте стібками, що розходяться у вигляді віяла. Вузлики на округленні злегка підтягніть вгору. З протилежного боку петлі виконайте закріпку.

 

Як пришити ґудзик

 

 

Кравецька петля

Кравецькі петлі виконують на жакетах і пальтах. Щоб петля була пластичнішою, її обметують спеціальними нитками і використовують тонкий шнурок.

 

Довжину петлі розмітьте на лицьовому боці тканини. Петлю проріжте і передній кінець прорізу (де буде розташований ґудзик) розширте у вигляді клину або зробіть округлення за допомогою діркопробивача.

 

Краї розрізу обробіть косими обметувальними стібками, при цьому вздовж округлення біля переднього кінця прокладаючи стібки віялом. Уздовж одного краю розрізу прокладіть шнурок.

 

Парка – ідеальна куртка на весну

 

Потім біля кінця петлі почніть обметування петельним швом. Голку вколіть за краєм петлі з виворітного боку. Ниткою обігніть голку, розташувавши нитку за вістрям голки, голку витягніть.

 

 

Нитку туго натягніть. Вузлик має лежати на краю. На округленні петлі також прокладіть шнурок, а вузлики трохи відтягніть вгору. Після обробки округлення прокладіть шнурок уздовж іншого краю петлі і обшийте його так само.

 

На кінці петлі виконайте закріпку (як у білизняної петлі). В кінці шнурок ще раз туго натягніть, розправляючи «вічко» за допомогою шила, і пришийте з виворітного боку.

 

4
Поділитись:
+ коментувати

4 Коментарі

Дякую за корисні поради! Інколи на машинці «не підлізеш», щоб зробити петлю, особливо, коли шиєш товсті тканини. А тут все детально описано, як зробити охайні та надійні петлі 

Я на своїй машинці роблю лише ті петлі, які не впадають в око - наприклад на манжетах. А якщо на виробі петлі чітко видні чи на верхньому одязі - несу в ательє. Моя машинка не робить таких гарних петель, як професійна петельна машина, нажаль. А спосіб ручної обробки обовязково візьму на замітку - інколи хочеться якогось декорування петлі. І ще сюди б не помішав малюнок про правильнне розміщення ґудзика.

Корисно. Дякую.

Огромное спасибо за ценную информацию! Петли, выполненные вручную, например,  на пальто имеют особый шик.

Хіт продажу