0
Акція 1+1=3

Шиємо трикотажну блузку з оригінальним вирізом на спинці

Жовта блуза завжди даруватиме вам радісний настрій! Родзинка вільної моделі з вирізом-човником – перекручена кокетка і заманливий V-подібний виріз на спинці. Довгі рукави зібрані внизу на еластичні куліски.

 

Блуза Burda 3/2020#101

 

Вам знадобиться: викрійка, поліестерове трикотажне полотно  1,55-1,55-1,55-1,55-1,60 м завширшки 140 см; клапоть прокладки для припрасування; еластична стрічка 0,55 м завширшки 7 мм.

 

Рекомендовані тканини: трикотажні полотна.

 

 

Плани розкладки показують, як розташувати та приколоти деталі паперової викрійки на трикотажному полотні.

 

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

3 Кокетка спинки зі згином 2х

4 Рукав 2х

5 Обшивка розрізу спинки зі згином 1х

а) обшивка горловини переду

 

 

1. Розкрій

Країни трикотажного полотна відвернути до середини лицьовим боком всередину. Деталі 1 і 2 приколоти згідно з планом розкладки. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки та кравецької крейди припуски: на шви та по зрізах - 1,5 см, на підгин низу блузи - 3 см. Потім деталь а накреслити прямо на трикотажному полотні за допомогою лінійки та кравецької крейди.

 

Решту трикотажного полотна скласти поздовж навпіл лицьовим боком всередину. Приколоти деталі 3–5. Другу половинку деталі 3 від лінії середини спинки накреслити симетрично. Розмітити припуски завширшки 1,5 см. Усі деталі викроїти.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Перед тим, як видалити деталі паперової викрійки, контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії та мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) та копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінію розрізу спинки перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

3. Рекомендації щодо роботи з трикотажними полотнами

Деталі крою із трикотажних полотен зшивають вузьким зигзагоподібним або еластичним стібком задля збереження еластичності матеріалу. Для тонких трикотажних полотен слід використовувати спеціальну голку швацької машини для стретча чи трикотажу. Округлений кінець такої голки не пошкодить петлі полотна. Підгин низу настрочують подвійною голкою (крок 11).

 

У чудовій формі: обробка трикотажного полотна

 

 

4. Розріз спинки

Обшивку розрізу спинки дублювати тонкою, м'якою прокладкою (виворітний бік). Зовнішній зріз обшивки обметати. Обшивку приколоти до спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії середини спинки. Обшивку пришити вздовж країв розрізу. Припуски шва зрізати близько до строчки, по лінії середини спинки надсікти впритул до стібків.

 

Обшивку відвернути на виворітний бік, краї розрізу припрасувати.

 

 

5. Кокетка спинки

Деталі кокетки спинки сколоти лицьовими боками. Зшити зрізи горловин. Нижні зрізи зшити тільки між поперечними мітками. На початку та в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів зрізати близько до строчок. На одній деталі кокетки (= зовнішньої) припуски біля поперечних міток надсікти впритул до стібків (стрілки). Кокетку вивернути, краї припрасувати. Горловину вистрочити у край.

 

 

6. Пришити кокетку спинки

Кокетку спинки перекрутити по лінії середини спинки так, щоб зовнішній бік обох половинок кокетки лежав зверху. Зовнішню кокетку спинки приколоти до спинки від бокових зрізів до надсічок. Пришити. Припуски швів зрізати близько до строчок і запрасувати на кокетку.

 

 

Зрізи внутрішньої кокетки підвернути і приметати над швами пришивання зовнішньої кокетки. Кокетку спинки вистрочити вздовж швів пришивання близько до швів, закріплюючи внутрішні зрізи. Порада: строчки виконувати від бокових зрізів до лінії середини спинки.

 

 

7. Горловина переду

Обшивку горловини переду (а) скласти поздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати.

 

Припуск по зрізу горловини переду зрізати до ширини 1 см. Обшивку приколоти до зрізу горловини перед лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи обшивки з краєм припуску. Обшивку пришити на відстані 1 см. Припуски шва зрізати близько до строчки.

 

Обшивку відвернути на виворітний бік, приметати. Горловину припрасувати та вистрочити на відстані 7 мм, закріплюючи обшивку.

 

Акуратність і точність. Як обробити горловину

 

 

8. Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на спинку.

 

Припуски плечових швів пришити на відстані по бл. 2 мм від швів, як показано на малюнку.

 

 

9. Бокові шви/шви рукавів

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи.

 

Рукави скласти поздовж лицьовим боком всередину. Сколоти і зшити зрізи рукавів. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом.

 

 

10. Вшити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на переді та рукавах, поперечні мітки на окатах рукавів з плечовими швами та шви рукавів із боковими швами. Вшити рукави. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки та обметати разом.

 

 

11. Підгин низу блузи

Припуск на підгин низу блузи запрасувати на виворітний бік і приколоти. Нижній край блузи вистрочити подвійною голкою на відстані 2,5 см. З лицьового боку дві верхні нитки виконують 2 паралельні строчки, нижня нитка при цьому утворює еластичні зигзагоподібні стібки. Таким чином нижній край залишається еластичним.

 

МК: як обробити низ трикотажного виробу

 

 

12. Нижні краї рукавів/еластичні куліски

Припуски по нижніх зрізах рукавів запрасувати на виворітний бік, підвернути на ширину 5 мм і застрочити в край, залишивши у швах відкритими ділянки завдовжки по бл. 3 см для втягування еластичних стрічок. На початку та в кінці швів виконати закріпки. Відрізки еластичної стрічки, що відповідають мірці комфортного обхвату зап'ястя плюс 2 см, вдягнути в куліски рукавів за допомогою англійської шпильки. Кінці еластичних стрічок зшити. Відкриті ділянки швів застрочити.

 

 

Пуловер із глибоким вирізом на спинці

Вправно закручено! Дві перемички з вузлами, що прикрашають виріз на спині, роблять наш обтислий пуловер із напівдовгими рукавами вдвічі привабливим.

 

Модний «comeback»: прості моделі з інтригуючим кроєм спинки

 

Блуза Burda 6/2019#112, спідниця Burda 6/2019#113

 

Сукня бодикон

Зборки уздовж бокових і заднього швів не тільки додатково підкреслюють жіночі принади, але і надають смугастому візерунку цікавого вигляду. Горловина і виріз на спині окантовані бейками.

 

Що таке сукня бодикон?

 

Сукня Burda 4/2017#107 B

 

Трикотажна сукня

Прямий силует, V-подібна горловина, широкі рукави реглан... Лаконічний крій цієї сукні ідеальний для великих візерунків, тому при виборі тканини можете себе не стримувати. Несподівана деталь: невеликий драпірований виріз на спині.

 

Сукня Burda 6/2017#125

 

Пуловер приталеного крою

Спереду цей обтислий трикотажний пуловер із вирізом-човником має зовсім скромний вигляд. Але варто лише повернутися спиною, й усі побачать широкий V-подібний виріз, драпіровані фігурні деталі і довгий шарф, протягнутий крізь хомутик.

 

Пуловер Каталог Burda 2/2020#6166 A

0
Поділитись:


Зачекайте будь-ласка