0
Акція 1+1=3

Як пошити блузку в етностилі з квадратним вирізом

Блузка в селянському стилі в оновленому варіанті – це повітряна і легка модель з квадратними вирізом горловини, романтичними рукавами реглан і ніжною вишивкою. За бажання викрійку можна використати для пошиття блузки-вишиванки, прикрасивши її українськими вишитими візерунками.

 

Блузка Burda 4/2024#111

 

Вам знадобиться: бавовняна тканина з вишивкою 1,70-1,70-1,70-2,00-2,00-2,00-2,00 м завширшки 140 см; флізелін для припрасування.

 

Рекомендовані тканини: легкі блузочні тканини.

 

 

Розкрій

1 Перед зі згином - 1х

2 Планка горловини переду зі згином – 1х

3 Планка рукава – 2х

4 Спинка зі згином – 1х

5 Планка горловини спинки зі згином – 1х

6 Рукав – 2х

10 Манжета – 2х

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині.

 

Культурні коди. Створюємо етнічну жіночу вишиванку

 

 

Припуски на шви, по зрізах і на підгин низу – 1,5 см.

 

Прокладку припрасувати до деталей 2, 3 і 5 з виворітного боку

 

1. Зборки

Верхні зрізи переду і спинки призборити, для цього вздовж зрізів прокласти машинні строчки на відстані по 7 і 12 мм великими стібками.

 

 

Зрізи стягнути відповідно до довжини планок горловин переду і спинки. Кінці ниток строчок призборювання зв’язати, зборки рівномірно розподілити.

 

5 сучасних суконь в українському стилі за однією викрійкою BURDA

 

 

2. Рукави/складки/зборки

Уздовж окатів рукавів сколоти лінії складок лицьовими боками. Складки закласти за напрямом міток-стрілок і застрочити на припусках. Окати рукавів призборити до довжини планок рукавів, я к описано у кроці 1.

 

Як прикрасити блузу вишивкою

 

 

3. Пришити планки горловин і рукавів

Планки горловин переду і спинки скласти поздовж навпіл лицьовим боком назовні, згин припрасувати. Припуск по одному поздовжньому зрізу кожної планки запрасувати на виворітний бік (=внутрішні половинки планок).

 

Викрійки моделей в етностилі

 

Планку горловини переду пришити до верхнього зрізу переду лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва запрасувати на планку. Аналогічно пришити планку горловини спинки і планки рукавів.

 

 

4. Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

5. Призборити рукави/шви рукавів/манжети

Нижні зрізи рукавів призборити до довжини манжет, як описано у кроці 1. Манжети скласти поздовж навпіл лицьовим боком назовні, згини припрасувати. Припуск по одному поздовжньому зрізу манжети запрасувати на виворітний бік (=внутрішні половинки манжет). Манжети приколоти і пришити до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку.

 

 

Припуски швів запрасувати на манжети. Манжети скласти поздовж лицьовим боком усередину. Сколоти і зшити зрізи рукавів, сумістивши шви пришивання манжет.

 

20 моделей plus для створення вбрання в українському стилі

 

 

Припуски швів обметати і розпрасувати. Припуски на манжетах не обметувати. Внутрішні запрасовані зрізи манжет приколоти і приметати над швами пришивання. З лицьового боку прокласти строчки точно у шви пришивання манжет, закріплюючи внутрішні зрізи.

 

 

6. Вшити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на рукавах і переді, а шви рукавів – із боковими швами. Також сумістити шви пришивання планок горловин і рукавів. Вшити рукави. Припуски швів обметати і розпрасувати. На планках припуски не обметувати.

 

 

7. Планки горловини і рукавів

Внутрішні запрасовані зрізи планок горловин і рукавів приколоти і приметати поверх швів пришивання, сумістивши шви планок зі швами вшивання рукавів. З лицьового боку прокласти строчки точно у шви пришивання планок, закріплюючи внутрішні зрізи.

 

Як українські майстрині створюють одяг з національним колоритом за викрійками Burda

 

 

8. Підгин низу

Припуск на підгин низу блузки обметати, запрасувати на виворітний бік і настрочити на відстані 1,2 см.

 

 

0
Поділитись: