Як пошити блузку з трикутною кокеткою

Головною прикрасою цієї просторої моделі є гострокутна кокетка на переді і спинці, яка красиво обігрує плечі і декольте. Уздовж кокетки закладені маленькі складки. За цією викрійкою можна пошити три речі: блузу, туніку або сукню. За бажанням талію підкресліть поясом. А широку кокетку можна прикрасити вишивкою або викроїти з контрастної тканини.

 

Як прикрасити блузу вишивкою

 

Туніка 108 B Burda 2/2015

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться:    

Блуза А: батист у вишиту цяточку 2,10 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,50 м шириною 90 см; 2 маленьких ґудзики.

 

Туніка В: тканина з ефектом декупаж в поздовжню смужку 2,30 м шириною 150 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,50 м шириною 90 см; 2 маленькі ґудзики.

 

Рекомендовані тканини: блузочні тканини.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині.

1 Перед зі згином 1х

2 Середня частина кокетки переду зі згином 2х

3 Спинка зі згином 1х

4 Середня частина кокетки спинки зі згином 2х

5 Рукав 2х

6 Бокова частина кокетки переду 4х

7 Бокова частина кокетки спинки 4х

а) 2 косі бейки для окантовки розрізів рукавів довжиною по 19 см і шириною по 3 см, включаючи припуски;

b) 2 манжети довжиною по: розмір 36 - 24 см, розмір 38 - 25 см, розміри 40, 42 - 26 см, розмір 44 - 27 см і шириною по 10 см, в готовому вигляді 5 см.

Порада: деталі 2, 4, 6 і 7 перезняти двічі, це суттєво полегшить процес розкрою.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски.

 

Блузка А: на підгин низу - 8 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

Туніка В: на всі шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Деталі з прокладки викроїти з припусками з таким же напрямом поздовжньої нитки, як і деталі з тканини. Прокладку припрасувати до виворітного боку зовнішніх деталей кокетки і зовнішніх половинок манжет.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На переді і спинці біля ліній середини переду/спинки на припусках виконати надсічки довжиною по бл. 5 мм.

 


Важливо: для світлих або напівпрозорих тканин не варто використовувати кольоровий копіювальний папір, оскільки лінії можуть просвічуватися на лицьовий бік тканини. Найкраще використовувати білий копіювальний папір і різець без зубчиків, попередньо спробувавши на клаптику тканини.


 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Підготовка деталей крою до виконання зборки

Уздовж верхніх зрізів переду, спинки і рукавів по обидва боки від розмічених ліній швів прокласти машинні строчки великими стібками, при цьому на рукавах строчки почати/закінчити на відстані по 5 мм від розмічених ліній швів вшивання рукавів. Нитки строчок коротко не зрізати (1).

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи.  Зшити (2). Припуски кожного шва зрізати доширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на спинку.

 

 

Розрізи рукавів

На кожному рукаві виконати розріз по розмітці. Краї розрізу розкласти в пряму лінію і пришити до одного поздовжнього зрізу окантовувальної бейки (а) лицьовим боком до лицьового боку, при цьому біля кінця розрізу (стрілка) - максимально близько до зрізу (3).

 

 

Припуски шва запрасувати на окантовувальну бейку. Інший поздовжній зріз бейки запрасувати на виворітний бік так, щоб відстань між згином і швом пришивання косої бейки була 1,5 см рівномірно по всій довжині бейки (4).

 

 

Окантовувальну бейку скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і приколоти над швом пришивання бейки (5).

 

 

З лицьового боку окантовувальну бейку вистрочити вздовж шва пришивання близько до шва, закріплюючи внутрішню половинку бейки. Біля верхнього кінця розрізу бейку з виворітного боку зшити навскоси, як виточку. Окантовку переднього краю розрізу (край розрізу, який лежить далі від бокового зрізу рукава) відвернути на виворітний бік, приколоти до нижнього зрізу рукава. Окантовка заднього краю розрізу виступає у якості припуску під розріз (6).

 

 

Шви рукавів і манжети

Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти зрізи рукава. Зшити. Припуски шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати вперед.

 

Нижній зріз кожного рукава призборити до довжини манжети, для цього по обидва боки від розміченої лінії шва прокласти машинні строчки великими стібками. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, нижній зріз рукава стягнути до довжини манжети. Нитки строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити.

 

Як виконати пишний рукав з оборкою по краю

 

Дубльовану прокладкою половинку кожної манжети приколоти до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, припуски манжети виступають за краї розрізу рукава. Пришити. Припуски шва запрасувати на манжету. Припуск по іншому поздовжньому зрізу манжети запрасувати на виворітний бік (7).

 

 

Манжету скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, на кінцях манжети сколоти короткі зрізи. Зшити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскоси (8).

 

 

Манжету вивернути. Припрасувати. Внутрішню половинку манжети приколоти зверху шва пришивання. З лицьового боку манжету вистрочити вздовж шва пришивання близько до шва, закріплюючи внутрішню половинку.

 

Блузка А: інші краї манжети вистрочити на відстані по 5 мм.

Блузка А, туніка В: на передньому кінці манжети обметати петлю. До заднього кінця манжети пришити ґудзик відповідно до петлі.

 

Вшити рукави

Кожен рукав сколоти зі зрізом пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов рукава з боковим швом туніки, контрольні мітки 3 і поперечні мітки 4 на рукаві і на переді, а також контрольні мітки 5 на рукаві і на спинці. Рукав вшити з боку рукава (9) . Припуски шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на рукав від верху до початку округлення пройми.

 

На довгу перспективу. Вшиваємо рукави

 

 

Кокетка

Дубльовані прокладкою бокові частини кокетки переду приколоти до дубльованої прокладкою середньої частини кокетки переду лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6). Дубльовані прокладкою бокові частини кокетки спинки приколоти до дубльованої прокладкою середньої частини кокетки спинки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 7). Пришити. Припуски швів зрізати до ширини по 7 мм і запрасувати на бокові частини кокеток.

 

Кокетку переду накласти на кокетку спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи бокових частин кокеток переду і спинки (контрольна мітка 8). Зшити. Припуски швів зрізати до ширини по 7 мм і запрасувати на кокетку спинки.

 

Аналогічно виконати шви на не дубльованій прокладкою кокетці. Не дубльовану прокладкою кокетку накласти на дубльовану прокладкою кокетку лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви. Сколоти зрізи горловин. Зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень виконати надсічки (10). Кокетку вивернути. Край припрасувати. Відкриті зрізи кокеток зметати.

 

 

Пришити кокетку

Нижній куток кокетки переду сколоти з лінією середини переду (контрольна мітка 9) лицьовим боком до лицьового боку (дубльована прокладкою кокетка лежить знизу), потім правий рельєфний шов кокетки переду сколоти зі швом вшивання правого рукава в пройму переду (11).

 

 

Правий плечовий шов кокетки сколоти з поперечною міткою верхнього зрізу рукава, правий рельєфний шов кокетки спинки сколоти зі швом вшивання правого рукава в пройму спинки і нижній куток кокетки спинки сколоти з лінією середини спинки.

 

Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, верхні зрізи правої половинки переду, правого рукава і правої половинки спинки стягнути до довжини нижнього зрізу правої половинки кокетки. Нитки строчок призборювання зв'язати, зборку рівномірно розподілити. Призборені верхні зрізи туніки приколоти до нижнього зрізу кокетки і пришити від лінії середини переду до лінії середини спинки. Припуски переду і спинки надсікти по лінії середини переду/спинки впритул до останніх стібків шва (12).

 

 

Аналогічно ліву половинку кокетки приколоти до верхнього зрізу лівої половинки туніки і пришити. Припуски шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на кокетку.

 

Підгин низу

Тільки для блузки А: припуск на підгин низу блузки запрасувати на виворітний бік, підвернути вдвічі і застрочити.

 

7 способів обробки низу виробу

 

Тільки для туніки В: припуск на підгин низу туніки запрасувати на виворітний бік. З лицьового боку вздовж згину прокласти вузьку зигзагоподібну строчку. З виворітного боку припуск, що виступає, акуратно зрізати впритул до стібків (13).

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Жакет приталеного силуету

Приталений шерстяний жакет із вузькими рукавами, доповнений саморобним ременем з такого ж...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Блуза із запахом і шалевим коміром

Комфортний крій із запахом на двох прихованих кнопках і тканина з милим принтом забезпечують...

39.90 грн.

Сукня відрізна з поясом обі

Родзинкою візерунчастої сукні із трохи розкльошеними рукавами реглан є фігурні прорізи біля...

39.90 грн.