0
Акція 1+1=3

Як пошити стьобану куртку з рукавами із лодену

Ідеальна демісезонна куртка: пілочки і спинка із затишної стьобаної тканини, а рукава з лодену показують, як стильно можна комбінувати тканини. Застібається куртка на кнопки: так уникаємо складного процесу — обметування петель на тканині з волюменфлізом. Так, пошити куртку – це свого роду виклик, але з нашою інструкцією крок за кроком ви досягнете успіху.

 

Куртка Burda 8/2023#114

 

Вам знадобиться: стьобана тканина 1,60 м завширшки 140 см для всіх розмірів; валяний лоден 0,75 м завширшки 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 9 кнопок для пришивання.

 

Рекомендовані тканини: функціональні тканини, комбіновані з шерстяними тканинами.

 

Стьобані пальта, куртки і жилети: тепло, стильно і модно!

 

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині.

 

Зі стьобаної тканини:

1 Пілочка 2х

2 Спинка 2х

5 Обшивка горловини спинки

зі згином 1х

6 Верхній комір зі згином 1х

7 Нижній комір зі згином 1х

8 Кишеня 2х

9 Клапан 4х

 

З валяного лодену:

3 Верхня частина рукава 2х

4 Ліктьова частина рукава 2х

10 Передня пата рукава 2х

11 Задня пата рукава 2х

 

З підкладкової тканини:

16 Пілочка 2х

17 Спинка 2х

18 Кишеня 2х

3 Верхня частина рукава 2х

4 Ліктьова частина рукава 2х

 

 

1. Розкрій стьобаної тканини

Тканину скласти вдвічі лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки 1, 2 і 5–9 накласти на тканину відповідно до плану розкладки, при цьому деталі 5, 6 і 7 – до згину, приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу – 4 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Демісезонне пальто у стилі тренча: шиємо крок за кроком

 

 

2. Розкрій валяного лодену і підкладкової тканини

Валяний лоден скласти вдвічі лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Деталі 3, 4, 10 і 11 накласти на тканину відповідно до плану розкладки, приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу рукавів – 4 см. Деталі викроїти по цих лініях. Підкладкову тканину скласти поздовж лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Приколоти деталі 3, 4, 16, 17 і 18 відповідно до плану розкладки. Деталі викроїти з припусками на шви і на підгин низу завширшки 1,5 см.

 

 

3. Прокладка

Прокладку скласти вдвічі клейовим боком усередину. Приколоти деталі 1, 6 і 9, як показано на малюнку, деталь 1 – до лінії згину. За допомогою кравецької крейди вздовж контурів деталей паперової викрійки накреслити припуски на шви завширшки 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях. Прокладку припрасувати до відповідних деталей крою з виворітного боку. Комір знову скласти навпіл лицьовим боком усередину. Решту деталей скласти лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки.

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також усі позначені на деталях паперової викрійки лінії та мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії згину, низу, середини переду і лінії суміщення кишень перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

 

5. Виточки/середній шов спинки

На пілочках зшити нагрудні виточки, глибини виточок запрасувати вниз. На спинці виконати середній шов. Припуски шва розпрасувати.

 

Наче на вас пошите! 4 види виточок

 

 

6. Кишені

Деталь кожної кишені з підкладкової тканини пришити до суцільнокроєної обшивки верхнього зрізу кишені з основної тканини, залишивши у шві посередині відкритою невелику ділянку для вивертання. Припуски шва запрасувати на підкладку. Обшивку і підкладку відігнути на лицьовий бік, сколоти і зшити бокові та нижні зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки. Кишеню вивернути, припрасувати, приколоти до пілочки по лініях суміщення і нашити вручну потайними стібками.

 

Як виконати накладну кишеню на підкладці

 

 

7. Клапани

По 2 деталі кожного клапана (дубльованій і не дубльованій прокладкою) скласти лицьовими боками, зшити, як показано на малюнку. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах — навскіс. Клапан вивернути, виметати і припрасувати. Припуски по зрізах пришивання клапана зрізати до ширини 7 мм, зрізи обметати разом. Клапани пришити до пілочок вище кишень. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Клапани запрасувати вниз.

 

 

8. Плечові та бокові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові та бокові зрізи. Обшивку горловини спинки пришити до суцільнокроєних з пілочками підбортів лицьовим боком до лицьового боку. Припуски швів розпрасувати.

 

Вибір редакції: твідовий жакет замість куртки

 

 

9. Комір/борти

Деталі коміра скласти лицьовими боками, зшити зовнішні зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах – навскіс. Комір вивернути і припрасувати. Комір вметати в горловину від лінії середини спинки, верхній комір лежить зверху. Суцільнокроєні підборти відігнути по лініях згинів на лицьовий бік. Підборти й обшивку горловини спинки приметати до зрізу горловини поверх коміра. Прокласти строчку вздовж зрізу горловини від країв бортів. Припуски шва зрізати близько до строчки. Підборти й обшивку відігнути на виворітний бік. Борти припрасувати.

 

 

10. Рукави з патами

Деталі пат рукавів скласти по лініях згинів лицьовим боком усередину, зшити поздовжні зрізи і на одному кінці короткі зрізи. На кутах припуски швів зрізати навскіс. Пати вивернути, припрасувати. Відкриті кінці задніх пат приметати до ліктьових частин рукавів, кінці передніх пат – до верхніх частин рукавів між поперечними мітками (контрольні мітки 5 і 6), закріплюючи пати. Припуски швів розпрасувати.

 

 

11. Вшити рукави

Рукава приколоти до зрізів пройм, сумістивши поперечні мітки на пілочках і рукавах. Також сумістити поперечні мітки на окатах рукавів із плечовими швами, а нижні шви рукавів – із боковими швами. Окати припосадити між мітками. Рукави вметати і вшити. Припуски кожного шва запрасувати по окату на рукав.

 

 

12. Підгин низу/борти

Низ підбортів ще раз розкласти. Припуск на підгин низу куртки запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягненими стібками. Аналогічно виконати підгин низу рукавів. Підборти знову відігнути на виворітний бік, пришити до підгину низу. Борти вистрочити за розміткою.

 

 

13. Підкладка

На спинці підкладки виконати середній шов і застрочити складку на вільне облягання по розмітці. Глибину складки запрасувати в один бік. На пілочках підкладки зшити виточки, глибини виточок запрасувати вниз. Виконати плечові та бокові шви. Виконати шви рукавів і вшити рукави підкладки.

 

Куртка-сорочка: універсальна чоловіча модель на щодень

 

 

14. Пришити підкладку

Підкладку пришити до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки (контрольна мітка 10), сумістивши плечові шви і почавши/закінчивши строчку на відстані бл. 10 см вище нижнього краю куртки. Припуски шва запрасувати на підкладку. Рукава підкладки вкласти в рукава куртки. Нижній зріз підкладки підігнути, відтягнути вгору і пришити вручну до підгину низу куртки. Спереду надлишкову тканину підкладки відігнути складкою вниз, приколоти і пришити вручну до підбортів. Нижні зрізи рукавів підкладки підігнути і пришити до підгину низу рукавів куртки.

 

 

15. Кнопки

Верхні частини кнопок пришити під праву пілочку за розміткою, при цьому голку на лицьовий бік не виводити. Нижні частини кнопок пришити до лівої пілочки. Під кінець передньої пати кожного рукава пришити верхню частину кнопки за розміткою. Кінці передніх пат накласти на кінці задніх пат по лініях суміщення. Нижні частини кнопок пришити до кінців задніх пат. Решту кнопок пришити до кишень і клапанів.

 

Застібка на кнопки: надійно і непомітно

 

 

ІЛЮСТРАЦІЇ: KATHARINA KUNTZ. РЕДАКЦІЯ: MARIANNE SIMON

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка