Як зробити викрійку самостійно: пряма спідниця

При пошитті одягу фраза «кожна жінка унікальна» перестає бути простою фігурою мови. Знайти готову річ, яка гарно сидить на фігурі, або викрійку зовсім непросто, якщо у нас «нетипова» фігура.

 

Але вихід є. Ми пропонуємо опанувати ази конструювання, щоб без проблем побудувати собі ідеальну модель прямої класичної спідниці.

 

10 оригінальних дизайнів спідниці-олівець

 

Спідниця 5 A Burda. Шити легко та швидко осінь-зима 2017Спідниця 122 Burda 5/2019

Спідниця 128 A Burda 8/2016

 

Вам знадобиться: міліметровий папір; олівець; ластик; лінійка; лекало кравецьке; калькулятор; сантиметрова стрічка.

 

Мірки та умовні скорочення для побудови викрійки

Ст – півобхват талії 

Сс - півобхват стегон

(мірки обхватів ми ділимо навпіл і отримуємо півобхват)

Дв - довжина виробу

Вс – висота стегон

Пт – прибавка по талії

Пс – прибавка по стегнах

Гвит – глибина виточки

ЗП – заднє полотнище

ПП – переднє полотнище

 

Як зняти мірки

Обхват талії

Знімаючи мірки обхвату талії потрібно звернути особливу увагу на те, що сантиметрова стрічка має розташовуватися строго горизонтально в найвужчому місці. Не натягуйте стрічку, оскільки це може спричинити за собою завуження виробу по лінії талії.

 

Рис. 1

 

Значення розміру. Знімаємо мірки

 

Обхват стегон

Знімаючи мірку обхвату стегон, потрібно так само звернути особливу увагу на те, що сантиметрова стрічка має розташовуватися строго горизонтально, проходячи по точках сідниць, що виступають найбільше. Стрічка також має проходити з деякою свободою і без натягу. Відстань від талії і до точок сідниць, що виступають, і є вимір висоти стегон (Вс).

 

Рис.2

 

Прибавки на свободу облягання

прибавка по талії (Пт) 0 - 1,0 см

прибавка по стегнах (Пс) 0 - 2,0 см.

 

Прибавки залежать від типу тканини, її еластичності, а також бажаної свободи виробу, і це обов'язково потрібно врахувати при побудові. Для прикладу ми візьмемо середні значення. Також потрібно врахувати, що прибавки ми використовуємо для побудови половини виробу.

 

Для побудови спідниці класичної ми візьмемо розмір 44 (це розмір 88 см по грудях) на зріст 170.

 

Як правильно коригувати викрійку на зріст

 

Мірки

Ст = 33,5 см

Сс = 48,0 см

положення лінії стегон для побудови спідниці: 18,0 - 20,0 см

(цей вимір залежить від типу фігури, при значно нестандартній фігурі цей вимір необхідно зняти безпосередньо з фігури).

 

Прибавки: Пт = 0,5 см, Пс = 1,0 см.

 

Розрахунок для побудови

1. Ст + Пт = 33,5 + 0,5 = 34,0 см - ширина спідниці по лінії талії.

2. Сс + Пс = 48,0 + 1,0 = 49,0 см - ширина спідниці по лінії стегон і ширина сітки для побудови.

3. Вс = 19,0см - положення лінії стегон

4. Дв = 55,0 см - довжина виробу в готовому вигляді і висота сітки для побудови.

 

Крок 1. Побудова сітки

Першою точкою побудови беремо точку Т - і від неї відкладаємо вправо ширину сітки - 49,0 см, проводимо лінію і в кінці відрізка ставимо крапку Т1.

 

Вниз від точки Т відкладаємо висоту сітки і ставимо в кінці відрізка точку Н - довжина виробу - відповідає лінії низу виробу.

 

Завершуємо прямокутник, збудувавши точку Н1 вправо від точки Н. відрізок Н-Н1 також дорівнює 49,0 см і є шириною базової сітки.

 

Також для побудови нам необхідна лінія стегон: від точки Т вниз на відрізку ТН відкладаємо відстань рівну висоті стегон = 19,0 см. А вправо відкладаємо горизонтальну лінію і на відрізку Т1-Н1 отримуємо точку Б1.

 

Намічаємо лінію бокового шва, вона буде розташовуватися посередині сітки, тобто 49,0 см/2 = 24,5 см.

 

Перший і найважливіший етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 3:

 

Рис.3

 

Крок 2. Побудова виточок

Для побудови виточок по передньому, задньому полотнищі та боковому шву потрібно виконати розрахунок: (Сс + Пс) - (Ст + Пт) = Гвит (глибина виточки).

 

49,0 см - 34,0 см = 15,0 см - це загальна різниця між величиною талії і стегон, а також повна сума виточок по талії виробу.

 

У боковий шов ми закладаємо половину різниці між стегнами і талією, що становить 15,0 см/2 = 7,5 см.

 

У свою чергу потрібно загальну виточку по боковому шву розділити на виточку по передньому полотнищі, і виточку по задньому полотнищі, що складе 7,5 см/2 = 3,7 см.

 

Перенесення виточок

 

Побудова виточки бокового шва

Відкладаємо від точки Т2 вліво точку Т3 і вправо точку Т4 відстань 3,7 см, з'єднуємо точки Т3 і Т4 з точкою Б2, у нас вийшла тимчасова лінія бокового шва.

 

Виточку по талії, що залишилася, потрібно розподілити в процентному співвідношенні 30%/70% по талії передньої/задньої частини спідниці відповідно.

 

Загальна сума виточки по талії переднього полотнища 7,5*30% = 2,2 см, загальна сума виточки по талії заднього полотнища 7,5*70% = 5,2 см.

Для зручності побудови потрібно загальну суму виточки розділити на 2, в зв'язку з цим половина виточки переднього полотнища складатиме 2,2 см/2 = 1,1 см, а половина виточки заднього полотнища складатиме 5,2 см/2 = 2,6 см.

 

Довжина виточки переднього полотнища має бути 8,0-11,0 см, а довжина виточки заднього полотнища - 15,0-20,0 см.

 

Для прикладу візьмемо середню довжину виточок для побудови:

- довжина виточки переднього полотнища - 9,0 см

- довжина виточки заднього полотнища - 17,0 см.

 


Довжина виточки переднього і заднього полотнища залежить від типу фігури і висоти стегон: для більш високих стегон виточки потрібно зробити коротшими, для більш низьких стегон виточки необхідно подовжити.


 

Розташування виточок на передньому і задньому полотнищі має бути на відстані близько 50% від центру переднього полотнища і заднього полотнища до бокового шва.

 

Для побудови виточки заднього полотнища відстань Т-Т2*50% = 24,5*50% = 12,2 см.

 

Для побудови виточки переднього полотнища відстань Т1-Т2*50% = 24,5*50% = 12,2 см.

 

Побудова виточки заднього полотнища

Відкладаємо від точки Т по лінії талії вправо точку Т5 і опускаємо вниз перпендикуляр до точки Т51, довжиною 17,0 см - довжина виточки ЗП. Розхил виточки заднього полотнища 2,6 см відкладаємо в кожен бік від перпендикуляра і ставимо точки Т5* і Т5** відповідно. З'єднуємо ці точки з точкою Т51. Виточка заднього полотнища готова.

 

Коригування викрійки на опуклий живіт

 

Побудова виточки переднього полотнища

Відкладаємо від точки Т1 по лінії талії вліво точку Т6, і опускаємо вниз перпендикуляр до точки Т61, довжиною 9,0 см - довжина виточки ПП. Розхил виточки переднього полотнища 1,1 см відкладаємо в кожен бік від перпендикуляра і ставимо точки Т6* і Т6** відповідно. З'єднуємо ці точки з точкою Т61. Виточка переднього полотнища готова.

 

Другий етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 4:

 

Рис.4

 

Крок 3. Побудова бокового шва

Для побудови бокового шва відрізок Т3Б2 і відрізок Т4Б2 розділити навпіл - отримуємо точки Т31 і Т41. З цих точок вибудовуємо перпендикуляр Т32 і Т42 величиною 0,5 см.

 

Для вирівнювання лінії талії необхідно подовжити лінії бокових швів переднього і заднього полотнища на 0,5 см. Відповідно до цього, лінію тимчасового бокового шва Т3Б2 і Т4Б2 необхідно подовжити вгору на 0,5 см і отримуємо точку Т3* і Т4*.

 

Третій етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 5:

 

Рис.5

 

Крок 4. Силует спідниці

Силует класичної прямої спідниці по лінії низу може варіюватися, і боковий шов може трохи розширюватися або звужуватися по лінії низу. Для більш строгого силуету виконаємо невелике завуження по боковому шву. Для цього по лінії низу від точки Н2 в кожен бік відкладемо завуження в розмірі 1,5 см і отримаємо відповідно точки Н3 і Н4.

 

Четвертий етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 6:

 

Рис.6

 

Крок 5. Лінія бокового шва

Через точки Т3*-Т32-Б2-Н3 і Т4*-Т42-Б2-Н4 проводимо лінії бокових швів переднього і заднього полотнищ. Лінія бокового шва має бути плавна, виконана по лекалу.

 

П'ятий етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 7:

 

Рис.7

 

Крок 6. Лінія талії

Далі точки Т5**-Т3* з'єднуємо плавною лінією - виходить лінія талії ЗП, а точки Т6**-Т4* з'єднуємо плавною лінією - отримуємо лінію талії ПП.

 

Тонка талія: як правильно скоригувати викрійку

 

Шостий етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 8:

 

Рис.8

 

Крок 7. Лінія низу

Для того щоб лінія низу по боковому шву не була кутом її потрібно подовжити вниз на 0,2 см з кожного боку. Далі з'єднуємо точки Н-Н3 і Н1-Н4 плавної біля бокового шва лінією.

 

Сьомий етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 9:

 

Рис.9

 

Основна побудова спідниці завершена, в результаті у нас вийшло креслення переднього і заднього полотнищ спідниці, як показано на рис. 10.

 

Рис.10

 

Крок 8. Побудова пояса

Для побудови пояса необхідно виміряти довжину лінії талії і перевірити її з самого початку розрахованою величиною по лінії талії.

 

Довжини ділянок по задньому і передньому полотнищі дорівнюють: 9,6 см + 5,9 см + 7,4 см + 11,0 см = 34,0 см. Спочатку розрахована ширина спідниці по талії склала 34,0 см, значить креслення правильне.

 

Довжина пояса становить 34,0 см в половині і ширина пояса для класичної спідниці - 3,0 см.

 

Змінюємо викрійку під свій розмір. Частина 1

 

Цей етап побудови повинен мати такий вигляд, як показано на рис. 11:

 

Рис.11

 

Тепер деталі спідниці потрібно перевести на кальку, з'єднати виточки, якщо це необхідно, деталь переднього полотнища віддзеркалити, щоб деталь переду була цільновикроєною. Вирізати для зручності розкрою, як показано на рисунку 12. Припуски можна нанести на кальці або безпосередньо на тканині.

 

Рис.12

 

Як працювати із викрійками з журналу Burda

 

Зрозумівши основний принцип побудови класичної спідниці, ви можете додавати різні деталі (розрізи, шліци, кишені, застібки, кокетки, різні підрізи) і створювати свої неповторні моделі. Такі елементи внесуть яскраву індивідуальність навіть у таку базову модель, як класична спідниця. А також на її основі ви можете створити й інші вироби.

 

Автор майстер-класу Ольга Кузнєцова

Фото та ілюстрації: Ольга Кузнєцова

Джерело: burdastyle.ru

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза простора з коміром «мандарин»

Простора блуза з коміром «мандарин» і м'якими складками біля кокетки стане вашою вірною...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня сорочкового крою з V-подібним вирізом без коміра

Лаконічна модель із V-подібним вирізом і наскрізною застібкою на ґудзики. Тканина, що не мнеться,...

44.90 грн.

Спідниця замшева із саморобним ременем

Шукаєте підходящий ремінь? Він уже тут: на злегка розкльошеній спідниці з боковими кишенями....

39.90 грн.