Альтернатива пазлам. План розкладки викрійки на тканині

План розкладки покаже вам, як найвигідніше розташувати деталі викрійки на рекомендованій тканині. Пруги багатьох тканин жорсткіші, ніж решта тканини, тому при розрахунку витрати тканини пруги не враховуються. Тканина складається лицьовим боком усередину. Якщо тканину розкладають в один шар, на наших планах вона завжди лежить лицьовим боком догори.

 

Ідеальний план розкладки:

 

 

Тканина складена вздовж навпіл лицьовим боком усередину, і всі деталі викрійки розкладені в одному напрямі. Отже, ви можете використати будь-який матеріал: із будь-яким розташуванням малюнка або ворсисту тканину. Якщо нижні краї деталей дивляться в різні боки, потрібно бути уважнішими.

 

 

За такої розкладки можна розкроювати тільки тканини без певного напряму малюнка і без ворсу. Для таких тканин підходить розкладка деталей, за якої тканину складають не вздовж, а впоперек.

 

 

Важливо: усі деталі викрійок, накреслені на наших планах розкладки суцільною лінією, кладуть на тканину підписаним боком догори, а зображені штриховою лінією – підписаним боком донизу.

 

Згин тканини із двох боків. Це можливо завдяки будь-якому складанню тканини.

 

 

Важливо, щоб пруги тканини знаходилися на однаковій відстані від згинів тканини. На наших планах розкладки завжди зазначено, скільки разів складена тканина. Деталі викрійки, що на плані розкладки виступають за згин складеної тканини (9), викроюються в останню чергу із тканини, розкладеної в один шар.

 

 

Тканину, що залишилася, кладуть виворітним боком догори. Деталь наколюють на тканину і навколо паперової викрійки намічають припуски на шви.

 

 

Потім приступають до розкроювання. Тканину, що залишилася, розкладіть лицьовим боком догори. Вже викроєну деталь наколіть лицьовим боком на тканину і викроїть по ній другу деталь .

 

Великі деталі, які крояться зі складеної тканини, але на плані розкладки укладені в один шар, викроюйте так.

 

 

Покладіть тканину на стіл виворітним боком догори. Наколіть на тканину паперову викрійку, дотримуючись напряму поздовжньої нитки.

 

 

Потім складіть тканину по зазначеній на викрійці лінії ЗГИН ТКАНИНИ лицьовим боком усередину і заколіть шпильками.

 

 

Навколо викрійки накресліть припуски на шви і на підгин. Потім викроїть деталь. Парні деталі викроюйте так, як показано на рис. 6. Викроюючи деталі для асиметричної моделі, будьте уважні. Усі асиметричні деталі необхідно кроїти, розклавши тканину в один шар лицьовим боком догори .

 

 

Важливо: на всіх викрійках Burda сторона з написами відповідає лицьовому боку тканини. Це означає, що викрійки асиметричних деталей завжди кладуть боком із написами догори на лицьовий бік тканини.

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня джинсова А-силуету

Сукня розкльошеного крою без рукавів. ...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня міні з косими виточками

Коротка приталена сукня з жакарду з ефектним яскравим оздобленням по лінії горловини і на...

44.90 грн.

Вбрання для ведмедика Тедді

Блуза з баскою, прикрашена готовим мереживним мотивом, і короткі шортики, зібрані знизу на...

39.90 грн.