Кишеня з клапаном: інструкція з шиття

Вхід в цю кишеню закривається клапаном. Проте вхід потрібно виконати дуже акуратно, щоб кінці прорізу не було видно з-за бокових країв клапана.

 

                                                          Жилет 104 Burda 10/2015

 

Для однієї кишені вам буде потрібно: один клапан, який викроюється з тканини два рази, або, якщо тканина дуже товста, одну деталь клапана слід викроїти з основної тканини, а іншу - з підкладкової; смуга обшивки шириною 4 см і довжиною на бл. 4 см довша за клапан; і дві мішковини: одна з основної, а інша - з підкладкової тканини.

 

Важливо: клапан викроюйте з припусками на шви 1 см по усіх зрізах, а мішковини - з припусками на шви 1,5-2 см. На викрійках BURDA позначені лінії швів пришивання клапана і обшивки і лінія прорізу. Для клапана наводиться окрема викрійка. Лінії кишені переведіть спочатку на виворітний бік тканини за допомогою копіювального коліщатка і копіювального паперу. А щоб ці лінії було видно і з лицьового боку тканини, прокладіть по ним вручну великі зметувальні стібки шва «вперед голку».

 

Так шиють кишеню з клапаном

Для зміцнення входу в кишеню припрасуйте смугу прокладки флізелін шириною 4 см зверху розмітки кишені з виворітного боку. Прокладку флізелін припрасуйте також до однієї деталі клапана з виворітного боку. Деталі клапана складіть лицьовими боками, зметайте і зшийте зрізи, залишивши відкритими зрізи пришивання. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень надсічіть, на кутках зріжте навскоси. Клапан виверніть, краї виметайте і припрасуйте. Відкриті зрізи пришивання зметайте. Клапан за бажанням відстрочіть.

 

Клапан приметайте до виробу вздовж лінії шва пришивання лицьовим боком до лицьового боку так, щоб половинка клапана з прокладкою лежала знизу. Смугу обшивки приметайте уздовж лінії прорізу, при цьому кінці обшивки повинні виступати за лінію прорізу на однакову довжину. Клапан пришийте. Смугу обшивки пришийте з виворітного боку вздовж розміченої лінії шва пришивання. Шов пришивання обшивки з кожного кінця повинен бути на 5 мм коротшим за шов пришивання клапана.

 

 

Тканину проріжте з виворітного боку по лінії прорізу і надсічіть до кінців швів навскоси так, щоб вийшли маленькі трикутники. При цьому не проріжте клапан і обшивку!

 

 

Обшивку витягніть через проріз на виворітний бік. Припуски шва пришивання обшивки розпрасуйте. Обшивку відверніть зверху припуску шва пришивання і приметайте так, щоб обшивка заповнила весь проріз.

 

 

Мішковину кишені з підкладкової тканини приколіть до обшивки з виворітного боку.

 

 

Потім за допомогою однобічної лапки швейної машини для пришивання кантів і застібок-блискавок пришийте мішковину з виворітного боку до припуску шва пришивання обшивки близько до шва або настрочіть з лицьового боку точно в шов пришивання обшивки.

 

 

Мішковину кишені і клапан запрасуйте вниз. Мішковину кишені з основної тканини приколіть з виворітного боку до припуску шва пршивання клапана.

 

 

За допомогою однобічної лапки швейної машини для пришивання кантів і застібок-блискавок настрочіть припуск шва пришивання клапана на мішковину близько до лінії шва. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відверніть на виворітний бік і пришийте до обшивки вручну. Обидві мішковини кишені сколіть, зрівняйте і зшийте з боку мішковини з підкладкової тканини.

 

 

 


Важливо: щоб шви не розійшлися, на початку і в кінці кожного шва потрібно обов’язково виконувати закріпки – декілька стібків у зворотному напрямі.


 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Карнавальний костюм "Восьминіг Пауль"

По-перше, він вміє передбачати футбольний рахунок, як знаменитий восьминіг Пауль. А по-друге, у...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки вузького крою зі шкіряними вставками

Жакет і вузькі брюки зі вставками із замші в крокових швах і контрастними планками вздовж бокових...

39.90 грн.

Сукня з V-подібним вирізом на спинці

Довге плаття з рукавами кімоно виглядає спереду досить скромно. Але варто нареченій повернутися...

39.90 грн.