Обробка горловини з круглим вирізом: два простих способи

Круглий виріз горловини сукні або блузки без коміра найчастіше обробляють обшивкою. Обшивка може служити оздобленням, і її часто виконують із тканини іншого кольору. Обшивку можна вшити або пришити.

 

Сукня Burda 2/2018#101

 

Пришивна обшивка - це найпростіший спосіб обробки сукні. На листі викрійок обшивка наводиться як окрема деталь або всередині деталі викрійки, і тоді її копіюють.

 

Деталі обшивки викроїть із припусками по всіх зрізах. Прокладку розкроїть без припусків по зовнішньому зрізу і припрасуйте. За необхідності зшийте деталі обшивки. Припуски по зовнішньому зрізу обшивки заметайте на виворітний бік, при цьому припуски на ділянках округлень надсічіть у декількох місцях. Краї припрасуйте.

 

Приколіть обшивку до відповідного зрізу лицьовим боком до виворітного боку. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, надсічіть.

 

Проста блузка: 15 ефектних моделей

 

 

Обшивку відверніть на лицьовий бік. Краї припрасуйте. Обшивку приметайте, пришийте вручну або на швацькій машині.

 

Як виконати виріз "крапельку" на горловині

 

 

Вшивна обшивка може бути виконана зі звичайної нерозтяжної або еластичної тканини, наприклад із в'язаного полотна в резинку. Спосіб вшивання обшивки залежить від виду тканини і від того, яку форму має виріз - круглий або каре.

 

Якщо тканина не розтягується, на листі викрійок дається окрема деталь обшивки або вона позначена всередині деталі викрійки. В останньому разі її потрібно відрізати від викрійки по лінії ШОВ. Викроїть дві деталі обшивки з тканини і одну деталь із флізеліну з припусками по всіх зрізах. Припрасуйте прокладку до виворітного боку обшивки. Зшийте деталі обшивки, дубльовані прокладкою. Припуски шва розпрасуйте. Також зшийте не дубльовані прокладкою деталі обшивки.

 

Важливо: не дубльовані прокладкою деталі стають нижніми частинами обшивки. Це означає, що у обшивки з боковою застібкою у недубльованої деталі відкритим залишають правий зріз, а не лівий, як у дубльованої деталі.

 

Виправляємо лінію горловини

 

Для круглого вирізу дубльовану деталь обшивки приколіть уздовж зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку. Для цього вколюйте шпильки точно по наміченій лінії шва і виводьте назовні у напрямі припуску на шов. При цьому захоплюйте шпилькою якнайменше тканини, тому що намічені лінії шва біля обшивки і біля вирізу мають суміститися. Приметайте і пришийте обшивку. Припуски шва зріжте близько до строчки, надсічіть у декількох місцях і запрасуйте на обшивку.

 

Як прикрасити просту блузку фігурною планкою горловини

 

 

Як обробити зріз горловини не дубльованою деталлю обшивки, дивіться тут. Потім вистрочіть обшивку вздовж шва пришивання близько до шва або вручну точно в шов стібками шва «назад голку», прихоплюючи при цьому недубльовану деталь обшивки.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Спідниця розкльошеного крою із наскрізною застібкою

Летюча, комфортна й оригінальна спідниця завдяки дворівневому поясу, нижня частина якого робить...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки банани з рельєфними швами

У цих брюках із екзотичним рослинним принтом ви почуватиметеся ніби у відпустці. Своєю ідеальною...

39.90 грн.

Спідниця вузька з фігурними рельєфними швами

Шовковий топ в білизняному стилі з воланами XL чудово гармоніює з класичною спідницею, такою, як...

39.90 грн.