0

Стильний та простий дизайн: як побудувати викрійку спідниці в складку

Невеликий мозковий штурм - і спідницю в складку ви зможете пошити без викрійки. Вам знадобляться три мірки: обхват стегон, обхват талії і довжина спідниці.

 

Щоб спідниця не виявилася занадто вузькою, дайте припуски на свободу руху: до обхвату стегон додайте 4 см, до обхвату талії - 2 см.

 

Стильний та простий дизайн: шиємо спідницю в складку

 

Розрахунок складок

 

Вихідною величиною для розрахунку є обхват стегон. Обхват стегон плюс припуск, поділені на ширину складки, дають число складок. Або, якщо число виходить дробовим, обхват стегон плюс припуск, поділені на число складок, дають ширину складки.

 

Стильний та простий дизайн: шиємо спідницю в складку

 

Приклади

обхват стегон 92 см + припуск 4 см = 96 см.

При ширині складки 6 см число складок = 96 см (обхват стегон): 6 (ширина складки), тобто 16 складок.

При ширині складки 8 см число складок = 96 см (обхват стегон): 8 (ширина складки), тобто 12 складок.

При ширині складки 10 см число складок = 96 см (обхват стегон): 10 (ширина складки), тобто 9,6 складок. Виконати 9,6 складок не можна, тому в даному випадку потрібно зробити розрахунок навпаки: при числі складок 10 ширина складки = 96 см (обхват стегон): 10 (число складок), тобто 9,6 см.

 

Витрата тканини

Як правило, глибина складки дорівнює її подвійній ширині. Це означає що незалежно від ширини і числа складок для спідниці вам буде потрібно тканини в три рази більше величини обхвату стегон разом з припуском на свободу руху 4 см. Якщо обхват стегон дорівнює 96 см (з яких 4 см - припуск на свободу руху), загальна довжина тканини для спідниці дорівнює 288 см. Загальну довжину тканини потрібно розподілити залежно від її ширини на 2 або 3 полотнища.

 


ВАЖЛИВО: щоб кожен шов зшивання полотнищ спідниці лежав по лінії середини глибини складки, число складок завжди має бути кратним числу полотнищ. Наприклад, якщо полотнищ 2, то число складок має бути кратне двом; якщо полотнищ 3, то число складок має бути кратне трьом.


 

Приклади

При ширині тканини 140 см у вас виходить 2 полотнища, тобто 280 см. В даному випадку не вистачає ще 8 см (з припусками на шви - 12 см), і вам довелося б купувати тканину для третього полотнища, що було б невигідно. В цьому випадку добрати відсутні сантиметри можна за рахунок зменшення глибини складок: 280 см загальна довжина тканини - 96 см обхват стегон (з яких 4 см - припуск на свободу руху) - 4 см припуски на шви = 180 см загальна глибина складок. Цей результат, поділений на число складок, дасть глибину однієї складки: 180 см:16 складок = 11,25 см глибина складки. При ширині тканини 90 см розрахунок проводите таким же чином: загальна довжина тканини для спідниці їз 3 полотнищ складе 270 см. Так як 16 складок при трьох полотнищах виконати неможливо, то вам доведеться змінити число складок. Воно повинно бути кратне трьом. Потім розрахуйте заново ширину і глибину складки. Ширина складки = обхват стегон 96 см:15 складок = 6,4 см. Глибина складки = загальна довжина тканини мінус обхват стегон і припуски на шви (при 3 полотнищах 6 см) розділені на число складок: 270 см -96 см - 6 см = 168 см: 15 складок = 11,2 см.

 


ВАЖЛИВО: при купівлі тканини до довжини спідниці завжди додавайте припуски на шви, підгин низу і не забудьте про пояс.


 

Розрахунок обхвату талії

Різниця між обхватом стегон і обхватом талії розподіляється рівномірно між складками, тобто ширина кожної складки зменшується, а глибина збільшується на однакову величину. Наприклад, обхват стегон 96 см, а обхват талії 64 см. Різниця становить 32 см. При 16 складках на одну складку приходиться 2 см. Ширина складки тепер становитиме 4 см замість 6 см, а глибина складки 13,25 см замість 11,25 см.

 

Розкрій полотнища спідниці

Уздовж пруги тканини відміряйте довжину спідниці плюс припуски на шви і підгин низу і розріжте полотнище точно поперек до іншої пруги. Так само викроїть друге або третє полотнище спідниці. На кожному полотнищі виконайте підгин низу.

 

Розмітка складок на полотнищах спідниці

Полотнища спідниці розкладіть на столі виворітним боком вгору. Лінію стегон накресліть «чарівною» кравецькою крейдою або розмітьте зметувальними стібками. Для цього від верхнього зрізу відступіть вниз висоту стегон (бл. 18 см) плюс 1 см для припуску на шов пришивання пояса. Накресліть складки, почавши з половини глибини складки плюс припуск на шов. Потім по черзі розмітьте ширину і глибину складки, закінчивши знову половиною глибини складки (на рис. зображено одне полотнище спідниці при ширині тканини 140 см і з числом складок 16).

 

Зшивання полотнищ спідниці

Складки заметайте і запрасуйте, як описано для односторонньої складки.

Полотнища складіть лицьовими боками і сколіть бокові зрізи. Зшийте бокові зрізи, виконавши при цьому для застібки на блискавку один з бокових швів тільки від низу до лінії стегон, а далі упоперек до лінії сполучення складки (2).

 

Стильний та простий дизайн: шиємо спідницю в складку

 

Припуски швів обметайте. Щоб складки на спідниці лежали красиво, верхній зріз спідниці по лінії середини переднього і заднього полотнищ виріжте на 1,5 см глибше, зводячи зрізи нанівець до боків. Пояс приметайте до верхнього зрізу спідниці і приміряйте спідницю. Якщо довжина спідниці не з усіх боків однакова, зайву довжину зріжте по верхньому зрізу. У разі якщо через ці виправлення спідниця стала широка в талії, додайте надлишок до глибини складок.

 

Пришивання застібки-блискавки

 Застібка-блискавка пришивається уздовж країв розрізу в глибині складки і буде закрита одним краєм. Глибину складки заднього краю розрізу надсічіть, не доходячи 5 мм до розміченої лінії сполучення складки. Глибину складки на відстані 5 мм від розміченої лінії складки заметайте на виворітний бік. Припрасуйте (3).

 

Стильний та простий дизайн: шиємо спідницю в складку

 

Застібку-блискавку приметайте з виворітного боку вздовж одного краю розрізу впритул до зубчиків застібки-блискавки і настрочіть в край (4).

 

Стильний та простий дизайн: шиємо спідницю в складку

 

Складку уздовж іншого краю розрізу приметайте до застібки-блискавки, сумістивши згин складки з лінією сполучення складки. Пришийте другу половинку застібки-блискавки. В кінці розрізу для застібки на блискавку прокладіть строчку навскоси (5).

Стильний та простий дизайн: шиємо спідницю в складку

 

 

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Люблю, коли все так чітко розписано. Можна самостійно розкроїти спідницю в складку, яка, здається, ніколи не вийде з моди.

Хіт продажу

№ викрійки 139
35грн