0

Пуловер з елементами от-кутюр: майстер-клас з пошиття

Для занять йогою або в якості зручного домашнього одягу - пропонуємо пошити прямий пуловер з незвичайними деталями. Зовсім скромний спереду, він викликає захват драпіровкою от-кутюр і краплеподібним розрізом на спинці. Практичні отвори для великих пальців знизу рукавів дають цій моделі додаткові бали.

 

Пуловер 106 Burda 1/2018

 

Розмір: 36 - 44

 

Вам знадобиться: еластичне трикотажне полотно 1,85-1,85-1,90-1,90-1,90 м шириною 140 см; флізелін G 785.

 

Рекомендовані тканини: тільки біеластичні, тонкі, трикотажні або в'язані полотна, що м'яко драпіруються.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на трикотажне полотно згідно з планом розкладки і приколоти. Деталь а накреслити прямо на трикотажному полотні.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу рукавів - 2 см, на підгин низу пуловера - 3 см.

 

Розкрій:

21 Перед зі згином 1х

22 Ліва частина спинки 1х

23 Права частина спинки, суцільнокроєна із драпірованою деталлю 1х

24 Обшивка драпірованої деталі спинки 1х

25 Обшивка правої частини спинки 1х

26 Рукав 2х

а) бейка горловини довжиною 64-65-66-67-68 см і шириною 4 см, включаючи припуски.

 

План розкладки: трикотажне полотно розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Асиметричні деталі 22, 23, 24 і 25 накласти на трикотажне полотно боком із написами вгору.

 

 

Прокладка: смуги прокладки шириною по 2 см припрасувати до припусків по краях прорізу ліої частини спинки (деталь 22) і правої частини спинки, суцільнокроєної із драпірованою деталлю (деталь 23). Додатково клапоть прокладки розміром 3х3 см припрасувати до лівої частини спинки поверх кінця розрізу спинки (виворітний бік) (1).

 

 

Лінії швів і розмітка: контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою з основної і підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На лівій частині спинки лінії суміщення перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Шви виконувати спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати еластичними зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Драпірована деталь спинки

Обшивку драпірованої деталі спинки (деталь 24) накласти на праву частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти поздовжні зрізи, бокові зрізи зшити від поперечної мітки, по лінії середини спинки строчку прокласти від мітки прорізу. Припуски бокового шва надсікти біля поперечної мітки (стрілка) (2).

 

 

Обшивку відвернути на виворітний бік, краї припрасувати. Косі зрізи драпірованої деталі і бокові зрізи зметати (3).

 

 

Середній шов по спинці/лівий край прорізу

Ліву частину спинки накласти на праву частину спинки лицьовим боком до лицьового боку. Зшити середні зрізи від верху до мітки прорізу. Припуск лівої частини спинки біля нижнього кінця прорізу надсікти точно в кут (стрілка) (4).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Припуск по краю прорізу лівої частини спинки запрасувати на виворітний бік, підвернути вдвічі і заметати (5).

 

 

Обшивка правої частини спинки/правий край прорізу

Край прорізу обшивки правої частини спинки (деталь 25) приколоти з виворітного боку до краю прорізу правої частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, контрольна мітка 3. Прокласти строчку між мітками прорізу, вище мітки прорізу обшивку пришити до припуску середнього шва по спинці впритул до шва (6).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку відвернути на праву частину спинки виворітним боком до виворітного боку. Край прорізу виметати і припрасувати. Обшивку і спинку зметати уздовж зрізів пройм, горловин і плечових зрізів (7).

 

 

Поперечний шов, що лежить всередині

Нижній зріз обшивки правої частини спинки приметати до верхнього зрізу обшивки драпірованої деталі виворітним боком до виворітного боку, контрольна мітка 2. Верхній зріз лівої частини спинки приколоти до обшивки від кута лицьовим боком до лицьового боку, контрольна мітка 2, прокласти строчку від кута до бокового зрізу (8). Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз.

 

 

Проріз

Краї прорізу вистрочити на відстані по 5 мм (9).

 

 

Приметати драпіровану деталь

Драпіровану деталь спинки скласти по лінії згину виворітним боком всередину, відкритий кінець драпірованої деталі приметати по лінії суміщення до лівого бокового зрізу спинки, (контрольна мітка 5) (10).

 

 

Плечові і бокові шви

Виконати плечові і бокові шви, контрольні мітки 1 і 6, закріплюючи в лівому боковому шві драпіровану деталь. Припуски шва обметати разом. Припуски плечових швів запрасувати на спинку, припуски бокових швів - на перед.

 

Бейка горловини

Короткі зрізи бейки горловини зшити лицьовими боками. Бейку скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати (11).

 

 

Поздовжні зрізи бейки пришити разом, розтягуючи, до зрізу горловини, сумістивши шов бейки з середнім швом по спинці (12). Припуски шва обметати разом.

 

 

Рукави з прорізами для великих пальців

Виконати шви рукавів, контрольна мітка 7, залишивши в швах відкритими прорізи (13).

 

 

Припуски швів обметати від нижніх зрізів рукавів і розпрасувати на довжину по бл. 8 см, далі припуски кожного шва обметати разом. Вшити рукави, контрольна мітка 8.

 

Підгин низу пуловера і рукавів

Припуски на підгин низу пуловера і рукавів запрасувати на виворітний бік, з лицьового боку настрочити подвійною голкою: припуски на підгин низу рукавів - на відстані по 1,8 см, припуск на підгин низу пуловера - на відстані 2,8 см (14).

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу