Трикотажні полотна з еластаном: короткі поради з пошиття

Завдяки присутності у складі еластанових волокон, трикотаж набуває особливих якостей. Одяг із нього не витягується в процесі носіння і завжди тримає форму. При пошитті із нього можна будь-яку модель легко посадити на фігуру і досягнути спокусливого силуету, уникнувши складних підрізів і додаткових виточок у крої. 

 

Але обробка зрізів і виконання строчок на еластичному трикотажі вимагає дотримання певних правил. Завдяки нашим порадам ви навчитеся виконувати шви так, щоб вони були піддатливими і еластичними, при цьому мали досконалий зовнішній вигляд.

 

Розкрій

Під час розкроювання зверніть увагу на напрям петельного стовпчика: в готових трикотажних полотнах, як і у вив’язаних вручну, він вертикальний. Пруги ідуть уздовж полотна. Стрілка напряму поздовжньої нитки на кожній деталі паперової викрійки тут показує напрям петельного стовпчика.

 

Як кроїти і шити шовкову тканину: практичні поради

 

Пуловер Burda Люблю шити 3/2019 #102

 

 

Зшивання деталей

Для тонкого трикотажу використовується спеціальна голка Microtex (№60 или №70).

 

Деталі крою зшиваються вузькою зигзагоподібною строчкою (довжина стібка – бл. 3 мм, ширина стібка – бл. 0,5-1 мм) або спеціальною еластичною строчкою (див. інструкцію до вашої швацької машини). Звісно, ідеально підходить оверлок.

 

Важливо: на деталі крою з дуже великими петлями поверх ліній швів припрасовується коса бейка шириною бл. 1 см з флізеліну G785 або готова коса бека з еластичного флізеліну (Vliseline Formband).

 

Світові дизайнери: плісе Іссея Міяке

 

Пуловер Burda Style 1/2021 #112А

 

 

Обробка зрізів

Припуски швів і зрізи обметуються широкою зигзагоподібною або оверлочною строчкою, при цьому, якщо зріз розтягується, можна прихватити міцну нитку для шиття. Потім край стягується до необхідної довжини і припрасовується.

 

Якщо зріз скручується, прокладіть еластичну строчку на відстані бл. 5 мм від нього.

 

Підгин настрочується подвійною голкою = верхні нитки і 1 нижня (з лицевого боку – 2 паралельні прямі строчки, з виворотного боку – еластична зигзагоподібна строчка).

 

Шиття із оксамиту: легко, знаючи секрети

 

Пуловер Burda Style 1/2021 #117

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Юбка со встречными складками

В женственной юбке со встречными складками и карманами в швах вам будет так же комфортно, как и в...

30 грн.

Зараз переглядають

Пончо батистове простого крою

Легкі та просторі блузон, пончо і накидка прикрасять ваш літній гардероб. ...

30 грн.

Брюки класичні прямого крою

Класичні брюки зі складками біля пояса. ...

30 грн.