21 січня день народження модельєра Крістобаля Баленсьяги

21 січня у 1895 році народився геніальний модельєр 20 сторіччя Крістобаль Баленсьяга. Серед його клієнток були високо титуловані особи. А силуети, створені ним, стали взірцями, які утвердилися, стали копіюватися і досі конкурують у моді.

 

Крістобалю Баленсьязі було 16, коли він відкрив власне ательє в Сан-Себастьяні, в Іспанії, а ще через рік – дім моди в Мадриді. Пізніше в Парижі, куди він переїхав у 30-ті роки, він відкриває дім високої моди Balenciaga. Він був авторитетом у світі моди, а період 40-х і 50-х років називали «епохою Баленсьяги». В його моделях помітний вплив іспанської традиції, культурні коди країни можна відчути в колористіці одягу, декоративності і елементах крою. В роботі дизайнер надавав перевагу цупким тканинам, за їх допомогою у своєрідній манері моделювання, виліплював скульптурний силует. Серед його модних винаходів – баска на жакеті, прямий силует у формі літери «І», силует балон, вільного крою пальта без застібки, сукня трапеція. Баленсьяга ввів у жіночу моду квадратні плечі на жакетах і згодом показав моделі суконь із відкритими плечима. І це лише частка із того, що актуально і сьогодні.

 

Крістобаль Баленсьяга, Париж, 1927 рік (фото: gettyimages)

 

Наша модель жакета зі складками на спинці в дусі Баленсьяги – реверанс великому дизайнеру. І шанс для всіх майстринь, які вважають моду не лише картинкою, але і процесом, щоб отримати новий навик, розвинути чуттєвість скульптора. І, звісно ж, відчути на собі силу елегантності.

 

Стиль: фокус на особливий силует жакета для ділового костюма

 

Жакет-балон Burda Style 2/2020 #120, ілюстрація моделі в журналі Burda Moden 9/1958 (зліва вгорі)

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Блузка-сорочка приталеного силуету без коміра

Приталена блузка з довгими рукавами і глибоким V-подібним вирізом. ...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки вузькі довжиною 7/8 зі складками стрілками

Класичні брюки завуженого крою зі складками-стрілками і застібкою-блискавкою у боковому шві. ...

44.90 грн.

Туніка джинсова із завищеною талією

Вільна туніка із завищеною талією, пишною баскою і довгими рукавами. ...

44.90 грн.