0

Паралелі й перпендикуляри. Блуза

  • автор: роса-на-траві *Світлана*
  • дата: 16.10.2017
12
Поділитись:

Опис


Доброго дня!

Я так хотіла цю блузу і саме із тканини в смужку. Але в магазині мене чекало майже повне фіаско - я не помічала жодного рулона з тканиною, яка мені була так потрібна. Часу в той день було замало і я вже зібралась йти, як побачила у купі тканин клаптик. Звичайно, я його вхопила, розрахувалась і поїхала додому. Гадала, що швидко впораюсь, але виявилось, що помилялась: тканина була неслухняна, просто ковзала під вийкрійкою. Після відпустки я згада пораду, що легкі неслухняні тканини можна намилити господарським милом і дати висохнути, а потім, попрасувавши, вже працювати. Я ризикнула і виявилось, що вже легше працювати, так як тканина стала більш цупкішою. Правда, коли прасувала шви, мило жовтіло і я боялась, що можливо річ буде зіпсована. Шилась блуза "з нервами" та я знала, що це досвід, який мені пригодиться.

Про саму блузу:

- тканина: бавовняна марльовка з вмістом віскози (дуже легка, приємна на дотик, не тримає форму);

- бокові шви і шов на спинці - подвійні, манжети та внутрішню частину коміра пришивала вручну з-за властивостей тканини, петлі робила вручну;

- комір та планка продубльовані;

- викрійку зменшувала до 34 розміру.

Чи мені подобається ця блуза? І так, і ні.

Я гадаю, що шити її треба лише з тканини, яка тримає форму. А от від розташування смужок я отримала задоволення.

Буду рада отримати ваші коментарі. Надіюсь мій досвід стане у пригоді.

Інші вироби користувача
+ коментувати

12 Коментарів

Блузка класна, просто Ви від неї трохи " втомилися" , бо шилась " з нервами". Вона така ніжна і дуже Вам личить. Про намилювання тоненьких тканин господарським милом читаю вперше , і дякую за пораду.Бо є в мене шифон подарований , а мені не хочеться його шити , бо теж буде " на нервах" ,а тепер неодмінно спробую 

Тетяно, дякую! Шифон буває різний: в мене зараз в роботі один і я нічого з ним не робила. Як нагадала Зоя, можете попробувати накрохмалити. А ще  майстрині на одному з форумів пробували клей для шпалер (використовували лише німецького виробника) і були дуже задоволені.

Даже через экран видно, какая блузка мягенькая и приятная к телу. И очень стильно смотрится. А что касается "ерзающих" тканей, то можно просто подкрахмалить в слабом растворе, тогда ткань становится похожей на рубашечную средней плотности, а после стирки пластичность и мягкость к изделию возвращаются.

Зоя, дякую! Блуза дійсно приємна для тіла і у спеку на слідуючий рік буде носитись з задоволенням.

  Світлано, Ваша праця, втілена в блузці, виглядає чудово! Я тільки-но сьогодні в інтернеті натрапила на інформацію про метод намилювання. Відгуки позитивні. Для мене це стало відкриттям!

ІІрино, дякую! Мені здається, що це намилювання ще й зберегло мені річ, так як на тканині, ні крейда (не залишала слід), ні простий олівець (робив затяжки) не хотіли малювати, тому я обводила викройку шариковою ручкою. Після прання все зійшло.

Ох і боюся я цих ковзаючих тоненьких тканин:) Світлано, винагорода за витрачені нерви - стильна блузка, яка послужить не один сезон. Дуже вона мила вийшла. Заради такої смужечки з метеликами варто було постаратися:)

Олено, дуже дякую за такий позитивний коментар!

Які різні враження від моделі! Я навпаки вирішила, що повторю цю сорочку з тканини, схожої на вашу, Світлано. Бо в цупкій мене не зовсім влаштовують рукави, які тирчать. Я частіше ношу їх завернутими. 

Ваш варіант мені дуже подобається!

Лоро, дякую! Я впевнена на 100%, що з рукавами із цупкої тканини, я зі своїм ростом виглядала б кумедно. Але мені було б краще в тканині, яка тримає форму.  Такий "розмах крил"  буде гармонічно виглядати лише на високій моделі. Мені, в деякій мірі, пощастило. Обовязково шийте ще.

А по блузці непомітно важких проблем, тільки сама блуза :) Я також боюся тих слизьких тканин, бо два рази з трикотажу-масла шила. Жахливі згадки. Підкладала папір, а потім видаляла по міліметрам. Після того я вийшла з гри :)

Світлано, дякую! Я також боюся, але останнім часом мої мрії сильніші за страхи. Блузка поноситься рік і буде лише згадкою, а досвід залишиться.

Хіт продажу