0

Ми носимо штани! Алгоритм правильного шиття штанів

Вони висять у кожній платтяній шафі. Це не тільки обов’язковий елемент чоловічого костюма, але і популярний у жінок предмет одягу, який сексуально підкреслює фігуру. І що особливо приємно: з нашою універсальною інструкцією ви крок за кроком можете пошити штани самостійно без особливих проблем! Просто уважно дотримуйтеся правильної послідовності операцій.

 

1. Складка-стрілка на передніх половинках штанів

Складка-стрілка припрасовується на передніх половинках штанів. Складіть ці деталі вздовж розміченої лінії складки-стрілки або, в разі, якщо вона не розмічена, вздовж навпіл так, щоб збіглися лінії бокового і крокового швів. Припрасуйте згин, не доходячи бл. 10 см до лінії нижнього краю. При цьому згин повинен бути абсолютно прямим (1).

 

Ідеальні стрілки на брюках: як виправити недоліки

 

 

 

2. Виточки

Виточки зшийте. Глибини виточок запрасуйте до лінії передньої/задньої середини. Пошийте кишені, при необхідності закладіть і заметайте складки.

 

Як правильно прасувати при шитті

 

3. Бокові шви

Складіть передні половинки із задніми половинками лицьовими боками, зметайте бокові зрізи. Зшийте (2). Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

 

4. Крокові шви

Складіть кожну половинку штанів уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зметайте крокові зрізи, звертаючи увагу на те, щоб деталі лежали рівно на ділянці від підгину низу до висоти коліна (поперечна мітка). Починаючи від коліна вгору, злегка розтягуйте задню половинку штанів. Зшийте крокові зрізи (3). Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

Штани на підкладці: зручність плюс практичність

 

 

 

 

ВАЖЛИВО: у моделей з одворотами лінії швів на половинках штанів, які звужуються або розширюються донизу, не прямі, а трохи ламані. Бокові і крокові зрізи зшивають точно по розмічених лініях швів. Тільки за цієї умови одвороти будуть добре лежати.

 

5. Складка-стрілка на задніх половинках штанів

Припрасуйте складку-стрілку на задніх половинках штанів. Для цього виверніть половинки штанів на лицьовий бік, покладіть на прасувальну поверхню так, щоб кроковий шов збігся з боковим швом і складка-стрілка передньої половинки була покладена в пряму лінію. Складку-стрілку на задній половинці припрасуйте, не доходячи 10 см до розміченій лінії низу (4).

 

 

6. Передній середній шов

В обох половинок штанів обметайте припуски на середній шов і обшивку. Виверніть одну половинку виворітним боком назовні, вкладіть в іншу лицьовим боком до лицьового боку (5). Зметайте передні середні зрізи від мітки розрізу для застібки на блискавку до крокового шва, сумістивши лінії швів. Зшийте. В кінці і на початку шва виконайте по закріпці (6).

 

Технологія пошиття чоловічих штанів

 

 

7. Застібка-блискавка

Жіночі штани застібаються справа наліво. Тому суцільнокроєну обшивку правого краю розрізу для застібки на блискавку заметайте на виворітний бік по розміченій лінії середини переду. Суцільнокроєну обшивку лівого краю розрізу для застібки на блискавку заметайте на виворітний бік для припуску під застібку на відстані 0,5-0,75 см від лінії середини переду, при цьому припуск на шов надсічіть біля кінця обшивки (стрілка), не доходячи до строчки бл. 0,5 см. Краї припрасуйте (7).

 

Як вибрати шорти на літо відповідно до типу фігури

 

 

Припуск під застібку (лівий край розрізу) приметайте до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків і пришийте в край, використовуючи однобічну лапку швацької машини для пришивання кантів і застібок-блискавок (8). Розріз сколіть, сумістивши лінії середини (9).

 

 

Обшивку правого краю розрізу приколіть до тасьми застібки-блискавки, не прихоплюючи при цьому тканину штанів. Пришийте застібку-блискавку до обшивки (10). З лицьового боку брюк вистрочіть праву передню половинку вздовж застібки на блискавку по розмітці, прихопивши обшивку (11).

 

Штани-банани повернулися

 

 

8. Відкосок

Професійні кравчині обробляють розріз для застібки на блискавку відкоском. Це смуга тканини шириною 6 см і довжиною, що дорівнює довжині розрізу плюс бл. 3 см. Складіть відкосок уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Нижні короткі зрізи округліть і зшийте (12).

 

Як виконати фальшиву застібку на штанах

 

Зайву тканину зріжте на відстані 0,5 см від строчки. Виверніть відкосок. Краї припрасуйте. Поздовжні зрізи візьміть разом і обметайте. Приколіть відкосок під лівий край розрізу так, щоб обметаний зигзагоподібною строчкою край відкоска лежав зверху тасьми застібки-блискавки (13).

 

 

ВАЖЛИВО: якщо ви обробляєте розріз за допомогою відкоска, то спочатку вистрочіть правий край розрізу тільки до початку округлення. Відкосок може виступати від розміченої лінії середини переду лише на стільки, на скільки виступає припуск під застібку пояса. З виворітного боку пришийте обшивку лівого краю розрізу до відкоска впритул до шва пришивання застібки-блискавки (14). Для цього встановіть у свою швацьку машину однобічну лапку для пришивання кантів і застібок-блискавок. Потім продовжте оздоблювальну строчку вздовж правого краю розрізу, прихоплюючи відкосок.

 

Штани карго: тріумфальне повернення

 

 

9. Пояс

Пришийте частини пояса до верхнього зрізу штанів. При цьому залиште пояс виступати біля правого краю розрізу на ширину припуску на шов, а біля лівого краю розрізу - на ширину відкоска. Обметайте задні зрізи пояса.

 

10. Задній середній шов

Знову вкладіть одну половинку штанів в іншу лицьовим боком до лицьового боку, зметайте задні середні зрізи, потім - короткі зрізи пояса. Зшийте (15). Оскільки  на середній шов припадає особливе навантаження, то прокладіть дві строчки або виконайте трьохрядовий шов стрейч. Припуски шва розпрасуйте зверху до початку крокового заокруглення. Вгорі пришийте припуски до внутрішнього боку пояса.

 

 

Три способи виправлення посадки брюк на опуклих сідницях

 

 

11. Нижній край штанів

Нижній зріз штанів можна відвернути один раз (= простий підгин), а можна двічі (= подвійий підгин). Нижній край можна додатково продублювати брючною стрічкою. Для цього приколіть її вздовж розміченої лінії нижнього краю до припуску на підгин. Кінці стрічки накладіть один на інший біля крокового шва. Пришийте стрічку вздовж поздовжніх сторін в край (16). Потім пришийте припуск на підгин низу.

 

7 способів обробки низу виробу

 

 

Тепер ви можете сміливо вибирати будь-яку вподобану викрійку штанів Burda і впевнено братися за роботу!

 

4
Поділитись:
+ коментувати

4 Коментарі

Дякую за статтю! Для мене - дуже корисна інформація! Все наглядно та зрозуміло!

Ірино, приємно, що матеріал вам корисний. Для мене було новинкою, що шиття класичних брюк слід починати із запрасовування складки-стрілки на їхніх передніх половинках. Це ж так зручно і правильно, а я раніше цього не знала.

Олено, я про це теж вперше дізналась.

дякуємо

Хіт продажу