0

Флешмоб "класна викрійка": зимова сукня з трикотажу

  • автор: Людмила Шимановська
  • дата: 11.11.2017
12
Поділитись:

Опис


Доброго дня, майстрині!

Ця сукня народилася наприкінці січня, коли вже немає сили носити важкі зимові одежини, брюки, снудики-шарфики, коли вже нудить від цього одягу, а хочеться весни, тепла, квітів, свободи.

Дуже гарна посадка ліфа, підкрійний бочок з виточкою, люблю його. І я так давно не носила «тетянки», років зі 30, скучила страшенно. Коли удома гарно роздивилась тканину:" Люда, та ти митець чи ні?" :) Безжально вирізала полоси темних листочків і замаскувала шви мереживом у тон квітів, щоб максимально виділити їх. У середній  шов спинки попадала квітка, порізана була. Геть негарно. Зробила аплікацією ще півквітки -  незнаючи цього, не додивитися. Зменшила висоту коміра, він доволі високий, зважте на це. Правда, по талії заклала маленькі складочки і у поміч мені став допис користувача Oglia, велике спасибі Вам. Процитую тут для молодих майстринь, та для тих, хто сам навчається шиттю  як я , тому, що знайти потрібну інформацію в потрібний момент вимагає часу.

"Вот уже больше 20 лет я, поклонница широченных юбок со множеством оборок, пользуюсь способом, которому меня научили немцы, когда я работала в частном ателье. Мне трудно объяснить без показа, но я попробую... Заключается он в том, что не надо прокладывать никаких строчек, стягивать ткань, распределять оборку. Делается это так. Берёте кокетку, например, юбки, к которой будет пришиваться оборка и иглами отмечаете боковые линии, центр переда и центр спинки. То же самое вы проделываете на полотне сшитой оборки. Затем просто совмещаете-скалываете ваши отметки лицом к лицу. Как правило, у вас получается большое расстояние между иглами. В этом случае вы снова находите середину между уже сколотыми иглами на кокетке и оборке - и снова скалываете. У вас получается уже 8 сколов. Иногда ещё и между ними, если, допустим, это самый нижний, пышный ярус, необходимо сократить так же расстояния дополнительными сколами. У меня по времени это занимает минут 5. А дальше кладём под лапку, берём самую большую иглу в руки и начинаем строчить, закладывая мелкие складочки этой иглой движением ОТ СЕБЯ, продвигаясь от скола к сколу, постепенно убирая иглы. Наверное, не очень понятно написала, это, конечно, лучше бы показать. Но, поверьте, что с тех пор, с таким способом, для меня пришивание оборки - любимейшая операция! А, главное - все ваши сборочки распределены чётко и не получится так, что где-то больше их, а где-то меньше.  Попробуйте - не пожалеете)))"

Я не маю оверлоку. Обробку краю виконую за допомогою лапки, що на фото. Дуже рекомендую. Після обробки за допомогою цієї лапки  край  більш м’який, не затягнутий.

Згодна, що сукня не додає стрункості. А що робити тому, у кого витончена фігурочка залишилась у минулому, а хочеться це платтячко?  - любити себе завжди.  Сукню ношу з задоволенням.  Нещодавно отримала комплімент від свого перекуря:  «У вас такое модное платье». :)

Про ліричне.  :)  09.11.2017 відбувся  всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Брала участь уперше. Сподобалось: радісно так, захоплююче (тепер помилки виправляю, хі-хі)  Тема: Наші пісні.   Факти, викладені у тексті диктанту є для мене одкровенням. Ого, Українці, які ми Є і якою є наша Культура!!!!!!

Коли стихне гомін цього дня, послухайте (за бажанням)  голос.

Володимир Луців - Коли заснули сині гори

P.S. Перепрошую за русизми, вчуся, не зупиняюся.

 

Інші вироби користувача
+ коментувати

12 Коментарів

Людмило, стільки цікавого в роботі з сукнею. Я й не помітила відразу, що малюнок тканини "підкоригований". Точно, в розпал зими хочеться якоїсь м`якості.

 

Процитований вами метод я використовую в комбінації з прокладеними строчками для зборок. Коли починала шити ще школяркою в "добурдовську" еру) , не знала, як правильно, тому зборки закладала на око прямо в процесі шиття. Потім дізналася з Бурди, що потрібно прокласти строчки і стягувати нитки. Далі сама додумалася ставити мітки суміщення булавками, як описано у вас.

 

Тепер роблю саме так: прокладаю строчки, вколюю булавки по середині деталей, по місцях швів на оборці і на деталі, де вона буде пришиватися. Суміщаю і сколюю ці позначені місця і вже потім стягую нитки зборки. І строчу навіть без наметування. 

 

Про диктант. Я з "фан-клубу" Олександра Авраменка:) Слухаю його уроки. У нього талант викладача. Завдяки йому згадую зараз трохи розгублені без багаторічної практики навички писання диктантів на "п`ятірки". Бігала від радості, коли пан Олександр додав мене у друзі на ФБ і схвалював мої коментарі))) Нарешті моя українська з добре вивченої у школі та з прочитаних літературних творів стає "живою".

Олено, твоя мова бездоганна... предмет моєї задрості, звичайно, білої і пухнастої ))

Олено, дякую Вам! Дійсно Ваш метод ще кращий, бо я так не люблю, коли оборки там рідше, там густіше, люблю, коли рівненько. Дякую.

А з Олександром Авраменком тільки 09.11.2017 познайомилася, і на Ю..бі його єкспрес-уроків сила-силенна і я попала... Розсилку зробила усім своїм подругам, хто цікавиться мовою, хто мріє опанувати її набагато краще. Наша мова, що джерело, пити-не напитись. Тепер, навіть не знаю з якого кінці братися за вивчення. І не перестаю дивуватися тому, у який спосіб збуваються мрії, хоча багато читала про це :). У другому мовному середовищі душа просто потребує спілкування рідною. Знаю людей, що поіхали з України давно,  а настольгія не залишає до сих пір. Вираз "дома и стены лечат" народився не просто так.

Вчитись мені і вчитись, але це і класно, бо прочитала у дуже розумній літературі, що мозок потрібно, як і тіло, тренувати все життя. 

Як багато всього цінного, дякую!
Людо, Вам просто обов"язково потрібен оверлок. Останнім часом багато з"являється на ОЛХ гарних моделей, що можна придбати набагато дешевше нових. Якщо б знову, я би точно так і купила. В мене оверлок-розпошивалка-цепной стежок, але розпошивалку майже не використовую, бо багато часу займає перенастройка. З сусачним вибором трикотажних тканин так зручно і швидко. Може давлю на болюче, але сама відкладала покупку роки три, тепер жалкую за тим, що три роки могла отримати таке задоволення))

Наталю, якось Ви писали, що кожного року живете в інших краях, от і ми далеко. Чоловік питає, як везти це будемо (одних журнальчиків ціла купа, а вони важкенькі . Я - знайдемо вихід, коли час прийде. А речі все прибувають :). І це єдина причина чого я не маю цього помічника. Хоча Ваша порада дуже корисна, подумаю. Придбали ж ми тут машинку, Дякую Вам.

Людо, точно, і в різних странах і по різних містах. Останні три місяці в рідному місті і це підозріло))
Оверлок, як і Джаномка (доволі об"ємна і важкенька) іздять всюди. Обидві влязять у багажне відділення салону літака. Я нарахувала десь перельотів десять. Тільки пару останніх разів пакувала оверлок в багаж, обкладуючи тканинами. Авіакомпанії ставляться нормально, мене розмішив випадок з іглою, вставленою у машинку: таможеник попросив ії винути. А дискові ножі, що я забула виняти із ящичка машинки, його не застмутили)))
Колись із журналів виривала описи і брала з собою їх і  викрійки.  Трохи не ридала)))

Як багато я дізнаюсь цікавого не тільки з шиття на сайті ! Дякую! Я теж вивчаю рідну мову , але поки що тільки роблю невелички дописи, спілкування в мене ще не дуже виходить).Про цей метод пришивання оборок не знала , тепер буду робити саме так, хоч шию вже так довгенько!І сукня просто чудова , вона така жіночна , така романтична і дуже добре пошита!Ще й малюнок підібраний ! 

Дякую Вам! Про  малюнок. Якось купила я американську бавовну, недешеву, малюнок гарненький. Пошила сукню - і яке розчарування - малюнок поламався і краса його приникла. І пізніше я натрапила на майстер-класс по роботі з тканинами у клітинку, там йшла мова і про рядність візерунку. Оті правила, не знаючи, я і порушила. Тепер добре придивляюся, думаю на етапі розкрою. Ось гарний приклад грамотного розкрою, суконька відрізна по талії, а як гарно  суміщений малюнок, начебто суцільне полотно https://burdastyle.ua/models/zhinocha-moda/sukni/suknya-syluetu-z-detaly...

Люда, при первом взгляде я подумала, что Ваше изделие пошито по выкройке к модели №110 9/2017. Значит, созвучно свежим тенденциям и актуальности не утратило. Вы правы, зимой тоже хочется ярких, цветочных принтов. Это своего рода лекарство от зимней хандры и компенсация недостатка солнышка. А вот с Вашей фразой "сукня не додає стрункості" позвольте не согласиться - платье очень ладно сидит на фигуре, ничего лишнего, и очень Вам идет ! Зимой как-то не хочется носить платья-футляры, представленная Вами модель намного уютнее и комфортнее, да и пару зимних КГ до весны потерпит )))) Мне понравилось! И отдельное спасибо за активную поддержку флешмоба " классная выкройка " ( его идейному организатору  Наталье я уже написала благодарность ), это очень нужное начинание в качестве обмена опытом. Присоединюсь обязательно, просто я пока на стадии подбора отшитого изделия, оно должно быть своего рода универсальным.

Спасибо Вам, Зоя, Вы так сердечны. 

І я одна з шанувальниць цієї сукні :) Ще з анонсу почала гадати, чи підійде вона мені. А як вийшов номер, то почала сумніватися. Дійсно, ця оборка коло талії дещо тривожна :) Але ж на дівчині-моделі так гарно сидить! Звісно, там і підбори роблять свою справу, і зріст, але так же ж хочеться. Взимку, щоб не було зворотнього шляху навіть купила тканину та зробила паперову викрійку... Але сумніви все одно сидять в голові і ніщо їх не зведе. Схуднення не відбулося, тож тільки зазираю іноді :) Отакі у мене відносини з цією ніжною сукенкою з високим (о, мама!) моїм улюбленим коміром та ліфом по фігурі. От на Вас виглядає все органічно, як так і має бути, всі хвилювання позаду.
А стосовно української мови, то можу порекомендувати читати Івана Нечуй-Левицького. Саме звичайне читання може додати знання мови плюс історіі. Всі знають "Кадашеву сім'ю". Але є ще "Бурлачка" та "Старосвітські батюшки й матушки". Назви, можливо, не дуже гучні, але оповідання цікаві.

Дякую Вам, Світлано. До речі, мої стегна 46, а можливо  і 48, я, навіть, у табличку розмірного ряду заглядати боюся :). Мій трикотаж м'який, спідниця широченька  тому і  шила я 42 розмір. А Ви ж молоденька, тоненька, то Вам буде гарно, і виглядати ви будете краще, ніж я. Сукня така приваблива, жіноча. За нагадування про Нечуя-Левицького красно дякую Вам.

Хіт продажу