Флешмоб "класна викрійка": зимова сукня з трикотажу

  • автор: Людмила Шимановська
  • дата: 11.11.2017
  • складність:
Подобається  12
Поділитись:

Опис


Доброго дня, майстрині!

Ця сукня народилася наприкінці січня, коли вже немає сили носити важкі зимові одежини, брюки, снудики-шарфики, коли вже нудить від цього одягу, а хочеться весни, тепла, квітів, свободи.

Дуже гарна посадка ліфа, підкрійний бочок з виточкою, люблю його. І я так давно не носила «тетянки», років зі 30, скучила страшенно. Коли удома гарно роздивилась тканину:" Люда, та ти митець чи ні?" :) Безжально вирізала полоси темних листочків і замаскувала шви мереживом у тон квітів, щоб максимально виділити їх. У середній  шов спинки попадала квітка, порізана була. Геть негарно. Зробила аплікацією ще півквітки -  незнаючи цього, не додивитися. Зменшила висоту коміра, він доволі високий, зважте на це. Правда, по талії заклала маленькі складочки і у поміч мені став допис користувача Oglia, велике спасибі Вам. Процитую тут для молодих майстринь, та для тих, хто сам навчається шиттю  як я , тому, що знайти потрібну інформацію в потрібний момент вимагає часу.

"Вот уже больше 20 лет я, поклонница широченных юбок со множеством оборок, пользуюсь способом, которому меня научили немцы, когда я работала в частном ателье. Мне трудно объяснить без показа, но я попробую... Заключается он в том, что не надо прокладывать никаких строчек, стягивать ткань, распределять оборку. Делается это так. Берёте кокетку, например, юбки, к которой будет пришиваться оборка и иглами отмечаете боковые линии, центр переда и центр спинки. То же самое вы проделываете на полотне сшитой оборки. Затем просто совмещаете-скалываете ваши отметки лицом к лицу. Как правило, у вас получается большое расстояние между иглами. В этом случае вы снова находите середину между уже сколотыми иглами на кокетке и оборке - и снова скалываете. У вас получается уже 8 сколов. Иногда ещё и между ними, если, допустим, это самый нижний, пышный ярус, необходимо сократить так же расстояния дополнительными сколами. У меня по времени это занимает минут 5. А дальше кладём под лапку, берём самую большую иглу в руки и начинаем строчить, закладывая мелкие складочки этой иглой движением ОТ СЕБЯ, продвигаясь от скола к сколу, постепенно убирая иглы. Наверное, не очень понятно написала, это, конечно, лучше бы показать. Но, поверьте, что с тех пор, с таким способом, для меня пришивание оборки - любимейшая операция! А, главное - все ваши сборочки распределены чётко и не получится так, что где-то больше их, а где-то меньше.  Попробуйте - не пожалеете)))"

Я не маю оверлоку. Обробку краю виконую за допомогою лапки, що на фото. Дуже рекомендую. Після обробки за допомогою цієї лапки  край  більш м’який, не затягнутий.

Згодна, що сукня не додає стрункості. А що робити тому, у кого витончена фігурочка залишилась у минулому, а хочеться це платтячко?  - любити себе завжди.  Сукню ношу з задоволенням.  Нещодавно отримала комплімент від свого перекуря:  «У вас такое модное платье». :)

Про ліричне.  :)  09.11.2017 відбувся  всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Брала участь уперше. Сподобалось: радісно так, захоплююче (тепер помилки виправляю, хі-хі)  Тема: Наші пісні.   Факти, викладені у тексті диктанту є для мене одкровенням. Ого, Українці, які ми Є і якою є наша Культура!!!!!!

Коли стихне гомін цього дня, послухайте (за бажанням)  голос.

Володимир Луців - Коли заснули сині гори

P.S. Перепрошую за русизми, вчуся, не зупиняюся.

 

Інші вироби користувача
+ коментувати

12 Коментарів

Людмило, стільки цікавого в роботі з сукнею. Я й не помітила відразу, що малюнок тканини "підкоригований". Точно, в розпал зими хочеться якоїсь м`якості.

 

Процитований вами метод я використовую в комбінації з прокладеними строчками для зборок. Коли починала шити ще школяркою в "добурдовську" еру) , не знала, як правильно, тому зборки закладала на око прямо в процесі шиття. Потім дізналася з Бурди, що потрібно прокласти строчки і стягувати нитки. Далі сама додумалася ставити мітки суміщення булавками, як описано у вас.

 

Тепер роблю саме так: прокладаю строчки, вколюю булавки по середині деталей, по місцях швів на оборці і на деталі, де вона буде пришиватися. Суміщаю і сколюю ці позначені місця і вже потім стягую нитки зборки. І строчу навіть без наметування. 

 

Про диктант. Я з "фан-клубу" Олександра Авраменка:) Слухаю його уроки. У нього талант викладача. Завдяки йому згадую зараз трохи розгублені без багаторічної практики навички писання диктантів на "п`ятірки". Бігала від радості, коли пан Олександр додав мене у друзі на ФБ і схвалював мої коментарі))) Нарешті моя українська з добре вивченої у школі та з прочитаних літературних творів стає "живою".

Олено, твоя мова бездоганна... предмет моєї задрості, звичайно, білої і пухнастої ))

Олено, дякую Вам! Дійсно Ваш метод ще кращий, бо я так не люблю, коли оборки там рідше, там густіше, люблю, коли рівненько. Дякую.

А з Олександром Авраменком тільки 09.11.2017 познайомилася, і на Ю..бі його єкспрес-уроків сила-силенна і я попала... Розсилку зробила усім своїм подругам, хто цікавиться мовою, хто мріє опанувати її набагато краще. Наша мова, що джерело, пити-не напитись. Тепер, навіть не знаю з якого кінці братися за вивчення. І не перестаю дивуватися тому, у який спосіб збуваються мрії, хоча багато читала про це :). У другому мовному середовищі душа просто потребує спілкування рідною. Знаю людей, що поіхали з України давно,  а настольгія не залишає до сих пір. Вираз "дома и стены лечат" народився не просто так.

Вчитись мені і вчитись, але це і класно, бо прочитала у дуже розумній літературі, що мозок потрібно, як і тіло, тренувати все життя. 

Як багато всього цінного, дякую!
Людо, Вам просто обов"язково потрібен оверлок. Останнім часом багато з"являється на ОЛХ гарних моделей, що можна придбати набагато дешевше нових. Якщо б знову, я би точно так і купила. В мене оверлок-розпошивалка-цепной стежок, але розпошивалку майже не використовую, бо багато часу займає перенастройка. З сусачним вибором трикотажних тканин так зручно і швидко. Може давлю на болюче, але сама відкладала покупку роки три, тепер жалкую за тим, що три роки могла отримати таке задоволення))

Наталю, якось Ви писали, що кожного року живете в інших краях, от і ми далеко. Чоловік питає, як везти це будемо (одних журнальчиків ціла купа, а вони важкенькі . Я - знайдемо вихід, коли час прийде. А речі все прибувають :). І це єдина причина чого я не маю цього помічника. Хоча Ваша порада дуже корисна, подумаю. Придбали ж ми тут машинку, Дякую Вам.

Людо, точно, і в різних странах і по різних містах. Останні три місяці в рідному місті і це підозріло))
Оверлок, як і Джаномка (доволі об"ємна і важкенька) іздять всюди. Обидві влязять у багажне відділення салону літака. Я нарахувала десь перельотів десять. Тільки пару останніх разів пакувала оверлок в багаж, обкладуючи тканинами. Авіакомпанії ставляться нормально, мене розмішив випадок з іглою, вставленою у машинку: таможеник попросив ії винути. А дискові ножі, що я забула виняти із ящичка машинки, його не застмутили)))
Колись із журналів виривала описи і брала з собою їх і  викрійки.  Трохи не ридала)))

Як багато я дізнаюсь цікавого не тільки з шиття на сайті ! Дякую! Я теж вивчаю рідну мову , але поки що тільки роблю невелички дописи, спілкування в мене ще не дуже виходить).Про цей метод пришивання оборок не знала , тепер буду робити саме так, хоч шию вже так довгенько!І сукня просто чудова , вона така жіночна , така романтична і дуже добре пошита!Ще й малюнок підібраний ! 

Дякую Вам! Про  малюнок. Якось купила я американську бавовну, недешеву, малюнок гарненький. Пошила сукню - і яке розчарування - малюнок поламався і краса його приникла. І пізніше я натрапила на майстер-класс по роботі з тканинами у клітинку, там йшла мова і про рядність візерунку. Оті правила, не знаючи, я і порушила. Тепер добре придивляюся, думаю на етапі розкрою. Ось гарний приклад грамотного розкрою, суконька відрізна по талії, а як гарно  суміщений малюнок, начебто суцільне полотно https://burdastyle.ua/models/zhinocha-moda/sukni/suknya-syluetu-z-detaly...

Люда, при первом взгляде я подумала, что Ваше изделие пошито по выкройке к модели №110 9/2017. Значит, созвучно свежим тенденциям и актуальности не утратило. Вы правы, зимой тоже хочется ярких, цветочных принтов. Это своего рода лекарство от зимней хандры и компенсация недостатка солнышка. А вот с Вашей фразой "сукня не додає стрункості" позвольте не согласиться - платье очень ладно сидит на фигуре, ничего лишнего, и очень Вам идет ! Зимой как-то не хочется носить платья-футляры, представленная Вами модель намного уютнее и комфортнее, да и пару зимних КГ до весны потерпит )))) Мне понравилось! И отдельное спасибо за активную поддержку флешмоба " классная выкройка " ( его идейному организатору  Наталье я уже написала благодарность ), это очень нужное начинание в качестве обмена опытом. Присоединюсь обязательно, просто я пока на стадии подбора отшитого изделия, оно должно быть своего рода универсальным.

Спасибо Вам, Зоя, Вы так сердечны. 

І я одна з шанувальниць цієї сукні :) Ще з анонсу почала гадати, чи підійде вона мені. А як вийшов номер, то почала сумніватися. Дійсно, ця оборка коло талії дещо тривожна :) Але ж на дівчині-моделі так гарно сидить! Звісно, там і підбори роблять свою справу, і зріст, але так же ж хочеться. Взимку, щоб не було зворотнього шляху навіть купила тканину та зробила паперову викрійку... Але сумніви все одно сидять в голові і ніщо їх не зведе. Схуднення не відбулося, тож тільки зазираю іноді :) Отакі у мене відносини з цією ніжною сукенкою з високим (о, мама!) моїм улюбленим коміром та ліфом по фігурі. От на Вас виглядає все органічно, як так і має бути, всі хвилювання позаду.
А стосовно української мови, то можу порекомендувати читати Івана Нечуй-Левицького. Саме звичайне читання може додати знання мови плюс історіі. Всі знають "Кадашеву сім'ю". Але є ще "Бурлачка" та "Старосвітські батюшки й матушки". Назви, можливо, не дуже гучні, але оповідання цікаві.

Дякую Вам, Світлано. До речі, мої стегна 46, а можливо  і 48, я, навіть, у табличку розмірного ряду заглядати боюся :). Мій трикотаж м'який, спідниця широченька  тому і  шила я 42 розмір. А Ви ж молоденька, тоненька, то Вам буде гарно, і виглядати ви будете краще, ніж я. Сукня така приваблива, жіноча. За нагадування про Нечуя-Левицького красно дякую Вам.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Чохол для стільця

Картаті чохли на стільці завершують новорічне вбрання оселі. ...

30грн.

Зараз переглядають

Сукня приталеного силуету

Незважаючи на мінімалізм, трикотажне плаття приталеного силуету з трохи видовженою спинкою і...

30грн.

Сукня з баскою і шлейфом

У довгій сукні з вишитої органзи, з баскою спереду і розкішним шлейфом ззаду ви затьмарите красою...

30грн.