0

"Вінтажні" швидко-вишиванки

  • автор: Олена Рапова
  • дата: 05.09.2015
16
Поділитись:

Опис


27.08.2014

Не планувала шити модель 4/2014-108, але вона виявилася найвдалішою для мого задуму. Справа в тому, що сукню і блузку вишивала не я. Моя родичка дуже захоплювалася вишивкою хрестиком, в неї вдома було багато вишитих подушок, серветок. Вишивала вона традиційні національні орнаменти, характерні для Івано-Франківської області.

Мені спало на думку якось використати вишиту нашою рукодільною тіткою доріжку. Цій вишивці більш як 30 років. Мама порадила зробити з нею сукню. Перебираючи викройки зупинилася на цій моделі з відлітними полами. Доріжка майже ідеально вмонтувалася в неї.

Щоб не різати вишите полотно, зробила центральні деталі сукні цілими, без шва на талії. Під деталями кокетки, вище виточок, довелося додати «куточки» з основної тканини тому, що серветка прямокутна, а в викройці центральна деталь пілочки розширюється до верху. І по низу цієї деталі довелося додати довжини шматком основної білої тканини. Вона зветься «домоткана» і дуже подібна до «старовинної» основи вишивки.

Викрійка сподобалася середньо. Трохи заширока. Рідко таке раджу, але мабуть як мінімум верх сукні можна брати на розмір менше за свій. Додала 8 см довжини. Спочатку вирішила доповнити сукню поясом-кушаком. Але потім вирішила, що він зайвий. Прибрала в бокові шви біля талії близько по 1,5 см. Спереду на талії зробила защипи глибиною близько 1,5 см. таким чином сукня вийшла більш прилеглою. Коли робила защипи, виявила, що центральний мотив вишивки розташований не точно посередині доріжки, а трохи зміщений. Тому защипи довелося робити різної глибини, щоб візуально зберігалася симетрія. Більш ретельно морочитися з підгонкою не було бажання.

Вже коли моя сукня була майже готова, випадково побачила в інтернеті колекцію весна-літо 2014 Alberta Ferretti. Дуже гарна колекція!Одна сукня трохи нагадала мою «швидко-вишиванку». Швидко-вишиванка тому, що вишивку використала готову.

Перейду до доньчиної блузки.

Від моєї дитячої справжньої вишиванки, яку мені подарувала все та сама рукодільна родичка, залишилися самі вишиті ділянки з рукавів і горловини. Донька попросила пошити їй вишиванку. Але не традиційну, а скоріше звичайну, достатньо прилеглу літню блузку з вишитими українськими мотивами. Ось і згодилася моя дитяча вишиваночка.

Використала дві викройки. Верх – 5/2013-125, низ – 5/2013-124.

Вишиті ділянки з рукавів акуратно нашила місцями машинною строчкою (вона всередині), місцями вручну потаємними стібками на рукавчики нової блузки. А вишитий «куточком» клаптик від горловини добре вбудувався посередині пілочки в куточку пояса.

Підібрати максимально схожу за відтінком тканину виявилося складно. Розпорола велику покупну блузку. Тканина м’яка, тонка, здається марльовка. Тому шила всю блузку в два шари. Вийшло акуратно зсередини і ззовні. Ледь-ледь не вистачило тканини, тому пояс довелося зменшити в висоту на пару сантиметрів.

Шила доньчин 38-й розмір, тільки чашечки кроїла необхідного там 42-го розміру. Сіла блузка відмінно, викрійка хороша, хоча декольте досить глибоке.

Інші вироби користувача
+ коментувати

16 Коментарів

Дуже гарні вироби!!!

Олена, дуже красиво! І мені подобається, як виглядає сукня з поясом-кушаком;) велике дякую за детальний опис)

Чудові вишиванки!
Цікаві модели Ви підібрали для них.

Неймовiрна краса! Вдячна за опис та детальнi фото.

Надзвичайно... Унікальні вироби.

Дякую, дівчата! Мені було дуже цікаво працювати над цими проектами, думаю доречно так назвати мої вишиванки.Залюбки ділюся надбаним досвідом по роботі з викрійками.

класне застосування - прям нове життя вдихнули в давно забуту річ.

Мар'яно, я люблю перешивати щось старе у нове. А ці вишиті вручну традиційними візерунками доріжку і дитячу вишиванку, яким років майже як мені:) взагалі вважаю справжнім скарбом. Жаль було таке не пристосувати для ужитку.

Дуже вдале поєднання моделі плаття та вишивки.

Дуже красиво! Стильно і цікаво. І модель, і орнамент дуже влучно підібрані!

Лесю, Юліє, я теж задоволена, що в улюбленому журналі знайшлися підходящі для задуму викрійки.

Геніальний задум, досконале виконання. Уявляю собі дещо іншу інтерпретацію із більш короткою і вузькою нижньою спідницею і більш широкою верхньою спідницею, що пришита окремо.

Тетяно, так, можна кожному до лиця, фігури і смаку змоделювати подібну сукню.Може мої вишиванки когось надихнуть пошукати бабусині серветки і рушники для їх "нового життя":)

Олено, дякую, що дали посилання на цю свою роботу! Не розумію, як я могла її пропустити. Неймовірне перетворення!!!! Сукня з босоніжками і сумкою складає дуже стильний образ. І блузка оригінальна. Я у захваті!!!

Дякую, Лоро! Це все завантажувалося на сайт, коли він тільки розпочав роботу. Тоді був майже потік фото, ось не всі і помітили:)

Gorgeous! 

Чудова!

Хіт продажу