0

Моя вишиванка за традиційним кроєм

  • автор: Олена Рапова
  • дата: 24.08.2017
25
Поділитись:

Опис


Сьогодні я вперше святкувала День Незалежності, вбрана у вишиванку, пошиту за традиційним кроєм. Оглосивши на початку серпня святковий флешмоб, я відразу взялась до роботи, адже спочатку потрібно було встигнути вишити свою майбутню сорочку. Вирішила обмежитись простим однотонним мотивом, яким прикрасила вставки на плечах, бейку горловини і пазушний розріз. 

Шити традиційну вишиванку було цікаво. Я не знала, що рукав у української сорочки із ластовицею. Загалом блуза зручна. Особливо комфортно, що при підніманні рук догори, сорочка зовсім не підскакує, крій рукавів дозволяє абсолютно вільно рухати руками. Пояс скрутила у вигляді шнура, але потім все ж таки підперезалася пошитим з тканини. Якось мені так зручніше. А ще подумала, що це зараз ми носимо сорочки навипуск. А наші пращури, і дівчата, і хлопці заправляли їх всередину. І пояси носили саме широкі, якими обмотувалися в декілька шарів навколо талії. 

Дякую українській редакції журналу Burda за розміщений на його сторінках майстер-клас з пошиття нашої традиційної сорочки. Тепер і у мене є справжня вишиванка!

Інші вироби користувача
+ коментувати

25 Коментарів

Я завжди радію, коли бачу оригінальну та прекрасну вишиванку! По-перше - це естетичне задоволення, а по-друге - я відразу починаю приміряти її на себе і виглядаю при цьому завжди на висоті :) Дякую за показ такої краси!

Дякую, Світлано! Вчора намилувалася на вишиванки навколо досхочу:)
Сподіваюся, і у Вас буде гарна вишиванка до наступного свята:)

Я вражена безвідходним методом крою!

От, якби сучасні викрійки також були такі ж раціональні у використанні тканин!

Гарна у Вас, Олено, вийшла сорочка. Така Справжня! Вітаю!

Зі святом, Наталіє!

Безвідходність крою - це дуже зручно і економно. Хоча сучасні викрійки все ж таки звичніші:)

Олено, чарівно! Так личить, так освіжає й прикрашає тебе ця вишиванка! Дуже подобається! Сьогодні я теж перший раз у вишиванці зустріла Свято, сподобалось. Думаю треба вже починати робити на наступний рік, щоб встигнути  . 

Таню, я перший раз саме в традиційній вишиванці, а минулі роки була на свято у своїх інших вишитих речах.

Твоя сукня з вишивкою вражає красою і стилем. І це ж нашвидкуруч робилося, як я зрозуміла. Уявляю шедевр, який ти створиш без поспіху:)

Олено, у вас вийшла ніжна і мила вишиванка. Цей крій справді вдалий! Вишиванка виглядає вишукано і не банально (хоч це і класична українська викрійка, просто несправедливо забута)! Мені також подабається коли біла вишиванка вишита саме червоними нитками.

Юліано, дякую! Спочатку я трохи сумнівалася, як воно буде - один розмір, який підходить ві д 36-го до 50-го. При тому, що у мене 38-й. Без пояса і коли ще не була зібрана на нитку горловина, сорочка мала вигляд ну дуууже просторий:)

Як вирішила, що вишивка буде однотонною, без сумніву вибрала саме червоні нитки.

Ах, Олено, Оленко! Яка ж чудова червонянка вийшла! Мені дуже подобається традиційний крій і цей узор чудовий. Тішуся з твоєї роботи. Не всигла зі своєю сорочкою до флешмобу, але обов"язково її довишиваю!

Таню, дякую! Носити вишиванку ніколи не пізно. Обов'язково довишивай і показуй:) Часу було обмаль на підготовку до флешмобу. Зізнаюся, кілька ночей таки не доспала, поки її робила:)

Яка вишиванка! Така ніжна!

Дуже гарний орнамент вийшов! Коли я читала, що Ви маєте намір для вишивки використати орнамент з журналу, то уявляла один той великий фігурненький ромбик чорного кольору )) І все думала, де ж його розмістити?! ))) Пригадувалась навіть та блуза з вишивкою на спині ))

А той ромбик в мініатюрі і червоному кольорі зовсім по-іншому виглядає і не менш красиво )))

Скажіть, буль ласка, чи Ви шили сорочку за розмірами в журналі, чи підганяли їх під себе? 

Людо, дуже приємно, що вам так сподобалася моя сорочечка:)

В ідеалі мені хотілося вишити той великий орнамент з журналу спереду і на рукавах.

Потім мені трапилася ця біла тканина з цікавим переплетенням ниток. Вона ніби у прямокутничках десь 3 на 3,5 см. В середині цих прямокутничків нитки рідко переплітаються, як канва для вишивки. От і прийшла ідея вишити саме в них який маленький елемент. Повивчала деякі схеми вишивки і сама розрахувала свою "мікросхему".
Так, свою сорочку я кроїла чітко по розмірам з журналу. Тільки довжину потім на собі трохи вкоротила. А от довжина рукавів мені підійшла ідеально. Трохи призборила їх зверху, у місці зшивання з плечовими вставками.

Олена дуже цікава у вас вийшла річ. Яб сказала-елегантна. По сучасному виглядає і малюнок вишивки, хоча він складений з традиційних елементів. Гарно. Дякую за показ.

Дякую, Олено! Боялася, що така проста вишивка не досить збагатить вигляд моєї сорочки. Але коли усе було зібране і зшите, то я з радістю побачила, що традиційна вишиванка все ж таки вдалася:)

Олено , Ваша сорочка пречудова.Перечітала усі коментарі , які Вам написали і приєднуюсь до них. Я також дуже зраділа , коли в журналі написали повну технологію і крій сорочки, сподіваюсь до наступного свята я теж спробую пошити , ала вишивати ще потрібно навчитись

Дякую, Таню! Вишивати хрестиком не так складно, як, наприклад, гладдю. Принаймні мені так здається. Спробуйте!

  Олено, приєднуюсь до коментарів дівчат! Сорочка вийшла ніжно-елегантна, що ціком відповідає Вашому стилю. І український орнамент підібран вдало. Дуже гарно!

Дякую, Ірино! Варто було витратити стільки часу на вишивання і шиття ночами напередодні свята - стільки приємних слів:)

  О, так! Я теж вишивала ночами, а шила в останню ніч до ранку, і результат винагородив всі зусилля!

Неймовірно красива вишиванка!!! Олено, вітаю тебе з таким вдалим проектом! А ще дякую за те, що ставиш цілі і досягаєш мети вчасно, а головне - на такому високому рівні! 
Я до своєї вишиванки пошила спідницю, але до флешмобу не встигла приєднатися.... Вибач.

Лоро, дякую! Коли вже я сама загорілася бажанням пошити таку вишиванку, то мала встигнути:) Приємно, що флешмоб у вишиванках відбувся. Але часу було обмаль, тому жодних претензій:) Чекаємо твій проект наступного року:)

Вишиванка чудова. Як завжди прекрасні фото. Милуюсь. 

Я теж не встигла. І взагалі, з початку серпня тільки повернулась у нормальне русло життя-шиття)). Онук зачарував, закрутив, перетасував всі плани та повернув до рідної України.

Тепер ідей стало більше на цілий пласт - дитячого одягу та аксесуарів. Нарешті знадобився весь мій архів Бурди з 1988 року: все переглянуто з нового ракурсу, законспектовано та поставлено до плану.
І тепер чекаю кожний номер ще й і заради них - модних сучасних дитячих викрийок. Подумалось, що виріс, одягнений у викрійки Бурди син, тепер онук....
На наступний день незалежності з мене я мінімум два проекта - дорослий та дитячий ))))
 

Дякую, Наталю!

Олено, Ви деталь 9 не з 4-х кусків робили, правда ж? Бо або я не розумію викрійку, або вона не безвідходна. Сумніваюсь, що доцільно горловину обшивати смужкою з кількох частин - це ж буде потовщення в місцях їх з'єднання і у випадку вишивання не зручно продовжувати орнамент через шов.

Людо, так, бейку для обробки горловини (дет.9) я робила з цільної смуги тканини. 

Чесно кажучи, не ставила перед собою задачу про цілком безвідходний крій. Просто пошила вишиванку чітко за вказаними у МК розмірами деталей і виконуючи почергово усі операції.

Хіт продажу